HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← permisceo — definition

Conjugation of permisceo

Regular CEFR B2
[pɛrˈmɪs.ke.oː]

to mix or mingle together thoroughly, commingle, intermingle, combine Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego permisceō
tū permiscēs
is / ea / id permiscet
nōs permiscēmus
vōs permiscētis
eī / eae / ea permiscent
Indicātīvus imperfectum
ego permiscēbam
tū permiscēbās
is / ea / id permiscēbat
nōs permiscēbāmus
vōs permiscēbātis
eī / eae / ea permiscēbant
Indicātīvus futūrum
ego permiscēbō
tū permiscēbis
is / ea / id permiscēbit
nōs permiscēbimus
vōs permiscēbitis
eī / eae / ea permiscēbunt
Indicātīvus perfectum
ego permiscuī
tū permiscuistī
is / ea / id permiscuit
nōs permiscuimus
vōs permiscuistis
eī / eae / ea permiscuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego permiscueram
tū permiscuerās
is / ea / id permiscuerat
nōs permiscuerāmus
vōs permiscuerātis
eī / eae / ea permiscuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego permiscuerō
tū permiscueris
is / ea / id permiscuerit
nōs permiscuerimus
vōs permiscueritis
eī / eae / ea permiscuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego permisceam
tū permisceās
is / ea / id permisceat
nōs permisceāmus
vōs permisceātis
eī / eae / ea permisceant
Coniūnctīvus imperfectum
ego permiscērem
tū permiscērēs
is / ea / id permiscēret
nōs permiscērēmus
vōs permiscērētis
eī / eae / ea permiscērent
Coniūnctīvus perfectum
ego permiscuerim
tū permiscuerīs
is / ea / id permiscuerit
nōs permiscuerīmus
vōs permiscuerītis
eī / eae / ea permiscuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego permiscuissem
tū permiscuissēs
is / ea / id permiscuisset
nōs permiscuissēmus
vōs permiscuissētis
eī / eae / ea permiscuissent
Imperātīvus praesēns
tū permiscē
vōs permiscēte
Imperātīvus futūrum
tū permiscētō
is / ea / id permiscētō
vōs permiscētōte
eī / eae / ea permiscentō
Īnfīnītīvus praesēns
— permiscēre
Īnfīnītīvus perfectum
— permiscuisse
Īnfīnītīvus futūrum
— permixtūrum esse
Participium praesēns
— permiscēns
Participium futūrum
— permixtūrus
Gerundium (genitīvus)
— permiscendī
Gerundium (datīvus)
— permiscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— permiscendum
Gerundium (ablātīvus)
— permiscendō
Supīnum (accūsātīvus)
— permixtum
Supīnum (ablātīvus)
— permixtū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego permisceor
tū permiscēris
is / ea / id permiscētur
nōs permiscēmur
vōs permiscēminī
eī / eae / ea permiscentur
Indicātīvus imperfectum
ego permiscēbar
tū permiscēbāris
is / ea / id permiscēbātur
nōs permiscēbāmur
vōs permiscēbāminī
eī / eae / ea permiscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego permiscēbor
tū permiscēberis
is / ea / id permiscēbitur
nōs permiscēbimur
vōs permiscēbiminī
eī / eae / ea permiscēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego permiscear
tū permisceāris
is / ea / id permisceātur
nōs permisceāmur
vōs permisceāminī
eī / eae / ea permisceantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego permiscērer
tū permiscērēris
is / ea / id permiscērētur
nōs permiscērēmur
vōs permiscērēminī
eī / eae / ea permiscērentur
Imperātīvus praesēns
tū permiscēre
vōs permiscēminī
Imperātīvus futūrum
tū permiscētor
is / ea / id permiscētor
eī / eae / ea permiscentor
Īnfīnītīvus praesēns
— permiscērī
Īnfīnītīvus perfectum
— permixtum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— permixtum īrī
Participium perfectum
— permixtus
Participium futūrum
— permiscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary