HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← praefinio — definition

Conjugation of praefinio

Regular CEFR B2
[prae̯ˈfɪ.ni.oː]

to determine or fix beforehand; to prescribe Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego praefiniō
tū praefinīs
is / ea / id praefinit
nōs praefinīmus
vōs praefinītis
eī / eae / ea praefiniunt
Indicātīvus imperfectum
ego praefiniēbam
tū praefiniēbās
is / ea / id praefiniēbat
nōs praefiniēbāmus
vōs praefiniēbātis
eī / eae / ea praefiniēbant
Indicātīvus futūrum
ego praefiniam
tū praefiniēs
is / ea / id praefiniet
nōs praefiniēmus
vōs praefiniētis
eī / eae / ea praefinient
Indicātīvus perfectum
ego praefinīvī
tū praefinīvistī
is / ea / id praefinīvit
nōs praefinīvimus
vōs praefinīvistis
eī / eae / ea praefinīvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego praefinīveram
tū praefinīverās
is / ea / id praefinīverat
nōs praefinīverāmus
vōs praefinīverātis
eī / eae / ea praefinīverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego praefinīverō
tū praefinīveris
is / ea / id praefinīverit
nōs praefinīverimus
vōs praefinīveritis
eī / eae / ea praefinīverint
Coniūnctīvus praesēns
ego praefiniam
tū praefiniās
is / ea / id praefiniat
nōs praefiniāmus
vōs praefiniātis
eī / eae / ea praefiniant
Coniūnctīvus imperfectum
ego praefinīrem
tū praefinīrēs
is / ea / id praefinīret
nōs praefinīrēmus
vōs praefinīrētis
eī / eae / ea praefinīrent
Coniūnctīvus perfectum
ego praefinīverim
tū praefinīverīs
is / ea / id praefinīverit
nōs praefinīverīmus
vōs praefinīverītis
eī / eae / ea praefinīverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego praefinīvissem
tū praefinīvissēs
is / ea / id praefinīvisset
nōs praefinīvissēmus
vōs praefinīvissētis
eī / eae / ea praefinīvissent
Imperātīvus praesēns
tū praefinī
vōs praefinīte
Imperātīvus futūrum
tū praefinītō
is / ea / id praefinītō
vōs praefinītōte
eī / eae / ea praefiniuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— praefinīre
Īnfīnītīvus perfectum
— praefinīvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— praefinītūrum esse
Participium praesēns
— praefiniēns
Participium futūrum
— praefinītūrus
Gerundium (genitīvus)
— praefiniendī
Gerundium (datīvus)
— praefiniendō
Gerundium (accūsātīvus)
— praefiniendum
Gerundium (ablātīvus)
— praefiniendō
Supīnum (accūsātīvus)
— praefinītum
Supīnum (ablātīvus)
— praefinītū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego praefinior
tū praefinīris
is / ea / id praefinītur
nōs praefinīmur
vōs praefinīminī
eī / eae / ea praefiniuntur
Indicātīvus imperfectum
ego praefiniēbar
tū praefiniēbāris
is / ea / id praefiniēbātur
nōs praefiniēbāmur
vōs praefiniēbāminī
eī / eae / ea praefiniēbantur
Indicātīvus futūrum
ego praefiniar
tū praefiniēris
is / ea / id praefiniētur
nōs praefiniēmur
vōs praefiniēminī
eī / eae / ea praefinientur
Coniūnctīvus praesēns
ego praefiniar
tū praefiniāris
is / ea / id praefiniātur
nōs praefiniāmur
vōs praefiniāminī
eī / eae / ea praefiniantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego praefinīrer
tū praefinīrēris
is / ea / id praefinīrētur
nōs praefinīrēmur
vōs praefinīrēminī
eī / eae / ea praefinīrentur
Imperātīvus praesēns
tū praefinīre
vōs praefinīminī
Imperātīvus futūrum
tū praefinītor
is / ea / id praefinītor
eī / eae / ea praefiniuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— praefinīrī
Īnfīnītīvus perfectum
— praefinītum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— praefinītum īrī
Participium perfectum
— praefinītus
Participium futūrum
— praefiniendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary