HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← medico — definition

Conjugation of medico

Regular CEFR B1
[ˈmɛ.dɪ.koː]

to give healing power to Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego medicō
tū medicās
is / ea / id medicat
nōs medicāmus
vōs medicātis
eī / eae / ea medicant
Indicātīvus imperfectum
ego medicābam
tū medicābās
is / ea / id medicābat
nōs medicābāmus
vōs medicābātis
eī / eae / ea medicābant
Indicātīvus futūrum
ego medicābō
tū medicābis
is / ea / id medicābit
nōs medicābimus
vōs medicābitis
eī / eae / ea medicābunt
Indicātīvus perfectum
ego medicāvī
tū medicāvistī
is / ea / id medicāvit
nōs medicāvimus
vōs medicāvistis
eī / eae / ea medicāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego medicāveram
tū medicāverās
is / ea / id medicāverat
nōs medicāverāmus
vōs medicāverātis
eī / eae / ea medicāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego medicāverō
tū medicāveris
is / ea / id medicāverit
nōs medicāverimus
vōs medicāveritis
eī / eae / ea medicāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego medicem
tū medicēs
is / ea / id medicet
nōs medicēmus
vōs medicētis
eī / eae / ea medicent
Coniūnctīvus imperfectum
ego medicārem
tū medicārēs
is / ea / id medicāret
nōs medicārēmus
vōs medicārētis
eī / eae / ea medicārent
Coniūnctīvus perfectum
ego medicāverim
tū medicāverīs
is / ea / id medicāverit
nōs medicāverīmus
vōs medicāverītis
eī / eae / ea medicāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego medicāvissem
tū medicāvissēs
is / ea / id medicāvisset
nōs medicāvissēmus
vōs medicāvissētis
eī / eae / ea medicāvissent
Imperātīvus praesēns
tū medicā
vōs medicāte
Imperātīvus futūrum
tū medicātō
is / ea / id medicātō
vōs medicātōte
eī / eae / ea medicantō
Īnfīnītīvus praesēns
— medicāre
Īnfīnītīvus perfectum
— medicāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— medicātūrum esse
Participium praesēns
— medicāns
Participium futūrum
— medicātūrus
Gerundium (genitīvus)
— medicandī
Gerundium (datīvus)
— medicandō
Gerundium (accūsātīvus)
— medicandum
Gerundium (ablātīvus)
— medicandō
Supīnum (accūsātīvus)
— medicātum
Supīnum (ablātīvus)
— medicātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego medicor
tū medicāris
is / ea / id medicātur
nōs medicāmur
vōs medicāminī
eī / eae / ea medicantur
Indicātīvus imperfectum
ego medicābar
tū medicābāris
is / ea / id medicābātur
nōs medicābāmur
vōs medicābāminī
eī / eae / ea medicābantur
Indicātīvus futūrum
ego medicābor
tū medicāberis
is / ea / id medicābitur
nōs medicābimur
vōs medicābiminī
eī / eae / ea medicābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego medicer
tū medicēris
is / ea / id medicētur
nōs medicēmur
vōs medicēminī
eī / eae / ea medicentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego medicārer
tū medicārēris
is / ea / id medicārētur
nōs medicārēmur
vōs medicārēminī
eī / eae / ea medicārentur
Imperātīvus praesēns
tū medicāre
vōs medicāminī
Imperātīvus futūrum
tū medicātor
is / ea / id medicātor
eī / eae / ea medicantor
Īnfīnītīvus praesēns
— medicārī
Īnfīnītīvus perfectum
— medicātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— medicātum īrī
Participium perfectum
— medicātus
Participium futūrum
— medicandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary