HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← laetisco — definition

Conjugation of laetisco

Regular CEFR B2
[ɫae̯ˈtiːs.koː]

to rejoice Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego laetīscō
tū laetīscis
is / ea / id laetīscit
nōs laetīscimus
vōs laetīscitis
eī / eae / ea laetīscunt
Indicātīvus imperfectum
ego laetīscēbam
tū laetīscēbās
is / ea / id laetīscēbat
nōs laetīscēbāmus
vōs laetīscēbātis
eī / eae / ea laetīscēbant
Indicātīvus futūrum
ego laetīscam
tū laetīscēs
is / ea / id laetīscet
nōs laetīscēmus
vōs laetīscētis
eī / eae / ea laetīscent
Indicātīvus perfectum
ego laetīscī
tū laetīscistī
is / ea / id laetīscit
nōs laetīscimus
vōs laetīscistis
eī / eae / ea laetīscērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego laetīsceram
tū laetīscerās
is / ea / id laetīscerat
nōs laetīscerāmus
vōs laetīscerātis
eī / eae / ea laetīscerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego laetīscerō
tū laetīsceris
is / ea / id laetīscerit
nōs laetīscerimus
vōs laetīsceritis
eī / eae / ea laetīscerint
Coniūnctīvus praesēns
ego laetīscam
tū laetīscās
is / ea / id laetīscat
nōs laetīscāmus
vōs laetīscātis
eī / eae / ea laetīscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego laetīscerem
tū laetīscerēs
is / ea / id laetīsceret
nōs laetīscerēmus
vōs laetīscerētis
eī / eae / ea laetīscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego laetīscerim
tū laetīscerīs
is / ea / id laetīscerit
nōs laetīscerīmus
vōs laetīscerītis
eī / eae / ea laetīscerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego laetīscissem
tū laetīscissēs
is / ea / id laetīscisset
nōs laetīscissēmus
vōs laetīscissētis
eī / eae / ea laetīscissent
Imperātīvus praesēns
tū laetīsce
vōs laetīscite
Imperātīvus futūrum
tū laetīscitō
is / ea / id laetīscitō
vōs laetīscitōte
eī / eae / ea laetīscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— laetīscere
Īnfīnītīvus perfectum
— laetīscisse
Īnfīnītīvus futūrum
— laetīscūrum esse
Participium praesēns
— laetīscēns
Participium futūrum
— laetīscūrus
Gerundium (genitīvus)
— laetīscendī
Gerundium (datīvus)
— laetīscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— laetīscendum
Gerundium (ablātīvus)
— laetīscendō
Supīnum (accūsātīvus)
— laetīscum
Supīnum (ablātīvus)
— laetīscū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego laetīscor
tū laetīsceris
is / ea / id laetīscitur
nōs laetīscimur
vōs laetīsciminī
eī / eae / ea laetīscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego laetīscēbar
tū laetīscēbāris
is / ea / id laetīscēbātur
nōs laetīscēbāmur
vōs laetīscēbāminī
eī / eae / ea laetīscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego laetīscar
tū laetīscēris
is / ea / id laetīscētur
nōs laetīscēmur
vōs laetīscēminī
eī / eae / ea laetīscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego laetīscar
tū laetīscāris
is / ea / id laetīscātur
nōs laetīscāmur
vōs laetīscāminī
eī / eae / ea laetīscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego laetīscerer
tū laetīscerēris
is / ea / id laetīscerētur
nōs laetīscerēmur
vōs laetīscerēminī
eī / eae / ea laetīscerentur
Imperātīvus praesēns
tū laetīscere
vōs laetīsciminī
Imperātīvus futūrum
tū laetīscitor
is / ea / id laetīscitor
eī / eae / ea laetīscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— laetīscī
Īnfīnītīvus perfectum
— laetīscum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— laetīscum īrī
Participium perfectum
— laetīscus
Participium futūrum
— laetīscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary