HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← focillo — definition

Conjugation of focillo

Regular CEFR B1
[foːˈkɪl.loː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego fōcillō
tū fōcillās
is / ea / id fōcillat
nōs fōcillāmus
vōs fōcillātis
eī / eae / ea fōcillant
Indicātīvus imperfectum
ego fōcillābam
tū fōcillābās
is / ea / id fōcillābat
nōs fōcillābāmus
vōs fōcillābātis
eī / eae / ea fōcillābant
Indicātīvus futūrum
ego fōcillābō
tū fōcillābis
is / ea / id fōcillābit
nōs fōcillābimus
vōs fōcillābitis
eī / eae / ea fōcillābunt
Indicātīvus perfectum
ego fōcillāvī
tū fōcillāvistī
is / ea / id fōcillāvit
nōs fōcillāvimus
vōs fōcillāvistis
eī / eae / ea fōcillāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fōcillāveram
tū fōcillāverās
is / ea / id fōcillāverat
nōs fōcillāverāmus
vōs fōcillāverātis
eī / eae / ea fōcillāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fōcillāverō
tū fōcillāveris
is / ea / id fōcillāverit
nōs fōcillāverimus
vōs fōcillāveritis
eī / eae / ea fōcillāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego fōcillem
tū fōcillēs
is / ea / id fōcillet
nōs fōcillēmus
vōs fōcillētis
eī / eae / ea fōcillent
Coniūnctīvus imperfectum
ego fōcillārem
tū fōcillārēs
is / ea / id fōcillāret
nōs fōcillārēmus
vōs fōcillārētis
eī / eae / ea fōcillārent
Coniūnctīvus perfectum
ego fōcillāverim
tū fōcillāverīs
is / ea / id fōcillāverit
nōs fōcillāverīmus
vōs fōcillāverītis
eī / eae / ea fōcillāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fōcillāvissem
tū fōcillāvissēs
is / ea / id fōcillāvisset
nōs fōcillāvissēmus
vōs fōcillāvissētis
eī / eae / ea fōcillāvissent
Imperātīvus praesēns
tū fōcillā
vōs fōcillāte
Imperātīvus futūrum
tū fōcillātō
is / ea / id fōcillātō
vōs fōcillātōte
eī / eae / ea fōcillantō
Īnfīnītīvus praesēns
— fōcillāre
Īnfīnītīvus perfectum
— fōcillāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fōcillātūrum esse
Participium praesēns
— fōcillāns
Participium futūrum
— fōcillātūrus
Gerundium (genitīvus)
— fōcillandī
Gerundium (datīvus)
— fōcillandō
Gerundium (accūsātīvus)
— fōcillandum
Gerundium (ablātīvus)
— fōcillandō
Supīnum (accūsātīvus)
— fōcillātum
Supīnum (ablātīvus)
— fōcillātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego fōcillor
tū fōcillāris
is / ea / id fōcillātur
nōs fōcillāmur
vōs fōcillāminī
eī / eae / ea fōcillantur
Indicātīvus imperfectum
ego fōcillābar
tū fōcillābāris
is / ea / id fōcillābātur
nōs fōcillābāmur
vōs fōcillābāminī
eī / eae / ea fōcillābantur
Indicātīvus futūrum
ego fōcillābor
tū fōcillāberis
is / ea / id fōcillābitur
nōs fōcillābimur
vōs fōcillābiminī
eī / eae / ea fōcillābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego fōciller
tū fōcillēris
is / ea / id fōcillētur
nōs fōcillēmur
vōs fōcillēminī
eī / eae / ea fōcillentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego fōcillārer
tū fōcillārēris
is / ea / id fōcillārētur
nōs fōcillārēmur
vōs fōcillārēminī
eī / eae / ea fōcillārentur
Imperātīvus praesēns
tū fōcillāre
vōs fōcillāminī
Imperātīvus futūrum
tū fōcillātor
is / ea / id fōcillātor
eī / eae / ea fōcillantor
Īnfīnītīvus praesēns
— fōcillārī
Īnfīnītīvus perfectum
— fōcillātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fōcillātum īrī
Participium perfectum
— fōcillātus
Participium futūrum
— fōcillandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary