HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← abiurgo — definition

Conjugation of abiurgo

Regular CEFR B1
[abˈjuːr.ɡoː]

to deny or refuse reproachfully Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego abiūrgō
tū abiūrgās
is / ea / id abiūrgat
nōs abiūrgāmus
vōs abiūrgātis
eī / eae / ea abiūrgant
Indicātīvus imperfectum
ego abiūrgābam
tū abiūrgābās
is / ea / id abiūrgābat
nōs abiūrgābāmus
vōs abiūrgābātis
eī / eae / ea abiūrgābant
Indicātīvus futūrum
ego abiūrgābō
tū abiūrgābis
is / ea / id abiūrgābit
nōs abiūrgābimus
vōs abiūrgābitis
eī / eae / ea abiūrgābunt
Indicātīvus perfectum
ego abiūrgāvī
tū abiūrgāvistī
is / ea / id abiūrgāvit
nōs abiūrgāvimus
vōs abiūrgāvistis
eī / eae / ea abiūrgāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego abiūrgāveram
tū abiūrgāverās
is / ea / id abiūrgāverat
nōs abiūrgāverāmus
vōs abiūrgāverātis
eī / eae / ea abiūrgāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego abiūrgāverō
tū abiūrgāveris
is / ea / id abiūrgāverit
nōs abiūrgāverimus
vōs abiūrgāveritis
eī / eae / ea abiūrgāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego abiūrgem
tū abiūrgēs
is / ea / id abiūrget
nōs abiūrgēmus
vōs abiūrgētis
eī / eae / ea abiūrgent
Coniūnctīvus imperfectum
ego abiūrgārem
tū abiūrgārēs
is / ea / id abiūrgāret
nōs abiūrgārēmus
vōs abiūrgārētis
eī / eae / ea abiūrgārent
Coniūnctīvus perfectum
ego abiūrgāverim
tū abiūrgāverīs
is / ea / id abiūrgāverit
nōs abiūrgāverīmus
vōs abiūrgāverītis
eī / eae / ea abiūrgāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego abiūrgāvissem
tū abiūrgāvissēs
is / ea / id abiūrgāvisset
nōs abiūrgāvissēmus
vōs abiūrgāvissētis
eī / eae / ea abiūrgāvissent
Imperātīvus praesēns
tū abiūrgā
vōs abiūrgāte
Imperātīvus futūrum
tū abiūrgātō
is / ea / id abiūrgātō
vōs abiūrgātōte
eī / eae / ea abiūrgantō
Īnfīnītīvus praesēns
— abiūrgāre
Īnfīnītīvus perfectum
— abiūrgāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— abiūrgātūrum esse
Participium praesēns
— abiūrgāns
Participium futūrum
— abiūrgātūrus
Gerundium (genitīvus)
— abiūrgandī
Gerundium (datīvus)
— abiūrgandō
Gerundium (accūsātīvus)
— abiūrgandum
Gerundium (ablātīvus)
— abiūrgandō
Supīnum (accūsātīvus)
— abiūrgātum
Supīnum (ablātīvus)
— abiūrgātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego abiūrgor
tū abiūrgāris
is / ea / id abiūrgātur
nōs abiūrgāmur
vōs abiūrgāminī
eī / eae / ea abiūrgantur
Indicātīvus imperfectum
ego abiūrgābar
tū abiūrgābāris
is / ea / id abiūrgābātur
nōs abiūrgābāmur
vōs abiūrgābāminī
eī / eae / ea abiūrgābantur
Indicātīvus futūrum
ego abiūrgābor
tū abiūrgāberis
is / ea / id abiūrgābitur
nōs abiūrgābimur
vōs abiūrgābiminī
eī / eae / ea abiūrgābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego abiūrger
tū abiūrgēris
is / ea / id abiūrgētur
nōs abiūrgēmur
vōs abiūrgēminī
eī / eae / ea abiūrgentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego abiūrgārer
tū abiūrgārēris
is / ea / id abiūrgārētur
nōs abiūrgārēmur
vōs abiūrgārēminī
eī / eae / ea abiūrgārentur
Imperātīvus praesēns
tū abiūrgāre
vōs abiūrgāminī
Imperātīvus futūrum
tū abiūrgātor
is / ea / id abiūrgātor
eī / eae / ea abiūrgantor
Īnfīnītīvus praesēns
— abiūrgārī
Īnfīnītīvus perfectum
— abiūrgātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— abiūrgātum īrī
Participium perfectum
— abiūrgātus
Participium futūrum
— abiūrgandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary