HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← abiuro — definition

Conjugation of abiuro

Regular CEFR B1
[abˈjuː.roː]

to deny on oath, abjure Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego abiūrō
tū abiūrās
is / ea / id abiūrat
nōs abiūrāmus
vōs abiūrātis
eī / eae / ea abiūrant
Indicātīvus imperfectum
ego abiūrābam
tū abiūrābās
is / ea / id abiūrābat
nōs abiūrābāmus
vōs abiūrābātis
eī / eae / ea abiūrābant
Indicātīvus futūrum
ego abiūrābō
tū abiūrābis
is / ea / id abiūrābit
nōs abiūrābimus
vōs abiūrābitis
eī / eae / ea abiūrābunt
Indicātīvus perfectum
ego abiūrāvī
tū abiūrāvistī
is / ea / id abiūrāvit
nōs abiūrāvimus
vōs abiūrāvistis
eī / eae / ea abiūrāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego abiūrāveram
tū abiūrāverās
is / ea / id abiūrāverat
nōs abiūrāverāmus
vōs abiūrāverātis
eī / eae / ea abiūrāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego abiūrāverō
tū abiūrāveris
is / ea / id abiūrāverit
nōs abiūrāverimus
vōs abiūrāveritis
eī / eae / ea abiūrāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego abiūrem
tū abiūrēs
is / ea / id abiūret
nōs abiūrēmus
vōs abiūrētis
eī / eae / ea abiūrent
Coniūnctīvus imperfectum
ego abiūrārem
tū abiūrārēs
is / ea / id abiūrāret
nōs abiūrārēmus
vōs abiūrārētis
eī / eae / ea abiūrārent
Coniūnctīvus perfectum
ego abiūrāverim
tū abiūrāverīs
is / ea / id abiūrāverit
nōs abiūrāverīmus
vōs abiūrāverītis
eī / eae / ea abiūrāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego abiūrāvissem
tū abiūrāvissēs
is / ea / id abiūrāvisset
nōs abiūrāvissēmus
vōs abiūrāvissētis
eī / eae / ea abiūrāvissent
Imperātīvus praesēns
tū abiūrā
vōs abiūrāte
Imperātīvus futūrum
tū abiūrātō
is / ea / id abiūrātō
vōs abiūrātōte
eī / eae / ea abiūrantō
Īnfīnītīvus praesēns
— abiūrāre
Īnfīnītīvus perfectum
— abiūrāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— abiūrātūrum esse
Participium praesēns
— abiūrāns
Participium futūrum
— abiūrātūrus
Gerundium (genitīvus)
— abiūrandī
Gerundium (datīvus)
— abiūrandō
Gerundium (accūsātīvus)
— abiūrandum
Gerundium (ablātīvus)
— abiūrandō
Supīnum (accūsātīvus)
— abiūrātum
Supīnum (ablātīvus)
— abiūrātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego abiūror
tū abiūrāris
is / ea / id abiūrātur
nōs abiūrāmur
vōs abiūrāminī
eī / eae / ea abiūrantur
Indicātīvus imperfectum
ego abiūrābar
tū abiūrābāris
is / ea / id abiūrābātur
nōs abiūrābāmur
vōs abiūrābāminī
eī / eae / ea abiūrābantur
Indicātīvus futūrum
ego abiūrābor
tū abiūrāberis
is / ea / id abiūrābitur
nōs abiūrābimur
vōs abiūrābiminī
eī / eae / ea abiūrābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego abiūrer
tū abiūrēris
is / ea / id abiūrētur
nōs abiūrēmur
vōs abiūrēminī
eī / eae / ea abiūrentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego abiūrārer
tū abiūrārēris
is / ea / id abiūrārētur
nōs abiūrārēmur
vōs abiūrārēminī
eī / eae / ea abiūrārentur
Imperātīvus praesēns
tū abiūrāre
vōs abiūrāminī
Imperātīvus futūrum
tū abiūrātor
is / ea / id abiūrātor
eī / eae / ea abiūrantor
Īnfīnītīvus praesēns
— abiūrārī
Īnfīnītīvus perfectum
— abiūrātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— abiūrātum īrī
Participium perfectum
— abiūrātus
Participium futūrum
— abiūrandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary