HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← vomito — definition

Conjugation of vomito

Regular CEFR B1
[ˈwɔ.mɪ.toː]

to vomit often or repeatedly Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego vomitō
tū vomitās
is / ea / id vomitat
nōs vomitāmus
vōs vomitātis
eī / eae / ea vomitant
Indicātīvus imperfectum
ego vomitābam
tū vomitābās
is / ea / id vomitābat
nōs vomitābāmus
vōs vomitābātis
eī / eae / ea vomitābant
Indicātīvus futūrum
ego vomitābō
tū vomitābis
is / ea / id vomitābit
nōs vomitābimus
vōs vomitābitis
eī / eae / ea vomitābunt
Indicātīvus perfectum
ego vomitāvī
tū vomitāvistī
is / ea / id vomitāvit
nōs vomitāvimus
vōs vomitāvistis
eī / eae / ea vomitāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego vomitāveram
tū vomitāverās
is / ea / id vomitāverat
nōs vomitāverāmus
vōs vomitāverātis
eī / eae / ea vomitāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego vomitāverō
tū vomitāveris
is / ea / id vomitāverit
nōs vomitāverimus
vōs vomitāveritis
eī / eae / ea vomitāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego vomitem
tū vomitēs
is / ea / id vomitet
nōs vomitēmus
vōs vomitētis
eī / eae / ea vomitent
Coniūnctīvus imperfectum
ego vomitārem
tū vomitārēs
is / ea / id vomitāret
nōs vomitārēmus
vōs vomitārētis
eī / eae / ea vomitārent
Coniūnctīvus perfectum
ego vomitāverim
tū vomitāverīs
is / ea / id vomitāverit
nōs vomitāverīmus
vōs vomitāverītis
eī / eae / ea vomitāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego vomitāvissem
tū vomitāvissēs
is / ea / id vomitāvisset
nōs vomitāvissēmus
vōs vomitāvissētis
eī / eae / ea vomitāvissent
Imperātīvus praesēns
tū vomitā
vōs vomitāte
Imperātīvus futūrum
tū vomitātō
is / ea / id vomitātō
vōs vomitātōte
eī / eae / ea vomitantō
Īnfīnītīvus praesēns
— vomitāre
Īnfīnītīvus perfectum
— vomitāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— vomitātūrum esse
Participium praesēns
— vomitāns
Participium futūrum
— vomitātūrus
Gerundium (genitīvus)
— vomitandī
Gerundium (datīvus)
— vomitandō
Gerundium (accūsātīvus)
— vomitandum
Gerundium (ablātīvus)
— vomitandō
Supīnum (accūsātīvus)
— vomitātum
Supīnum (ablātīvus)
— vomitātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
is / ea / id vomitātur
Indicātīvus imperfectum
is / ea / id vomitābātur
Indicātīvus futūrum
is / ea / id vomitābitur
Coniūnctīvus praesēns
is / ea / id vomitētur
Coniūnctīvus imperfectum
is / ea / id vomitārētur
Imperātīvus futūrum
is / ea / id vomitātor
Īnfīnītīvus praesēns
— vomitārī
Īnfīnītīvus perfectum
— vomitātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— vomitātum īrī
Participium perfectum
— vomitātum
Participium futūrum
— vomitandum
Indicātīvus perfectum
is / ea / id vomitātum est
Indicātīvus plūsquamperfectum
is / ea / id vomitātum erat
Indicātīvus futūrum exāctum
is / ea / id vomitātum erit
Coniūnctīvus perfectum
is / ea / id vomitātum sit
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
is / ea / id vomitātum esset

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary