HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← ululo — definition

Conjugation of ululo

Regular CEFR B1
[ˈʊ.ɫʊ.ɫoː]

Equivalent to 'Howl': The protracted, mournful cry of a dog, wolf or other canid; also of other animals. Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ululō
tū ululās
is / ea / id ululat
nōs ululāmus
vōs ululātis
eī / eae / ea ululant
Indicātīvus imperfectum
ego ululābam
tū ululābās
is / ea / id ululābat
nōs ululābāmus
vōs ululābātis
eī / eae / ea ululābant
Indicātīvus futūrum
ego ululābō
tū ululābis
is / ea / id ululābit
nōs ululābimus
vōs ululābitis
eī / eae / ea ululābunt
Indicātīvus perfectum
ego ululāvī
tū ululāvistī
is / ea / id ululāvit
nōs ululāvimus
vōs ululāvistis
eī / eae / ea ululāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ululāveram
tū ululāverās
is / ea / id ululāverat
nōs ululāverāmus
vōs ululāverātis
eī / eae / ea ululāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ululāverō
tū ululāveris
is / ea / id ululāverit
nōs ululāverimus
vōs ululāveritis
eī / eae / ea ululāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ululem
tū ululēs
is / ea / id ululet
nōs ululēmus
vōs ululētis
eī / eae / ea ululent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ululārem
tū ululārēs
is / ea / id ululāret
nōs ululārēmus
vōs ululārētis
eī / eae / ea ululārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ululāverim
tū ululāverīs
is / ea / id ululāverit
nōs ululāverīmus
vōs ululāverītis
eī / eae / ea ululāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ululāvissem
tū ululāvissēs
is / ea / id ululāvisset
nōs ululāvissēmus
vōs ululāvissētis
eī / eae / ea ululāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ululā
vōs ululāte
Imperātīvus futūrum
tū ululātō
is / ea / id ululātō
vōs ululātōte
eī / eae / ea ululantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ululāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ululāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ululātūrum esse
Participium praesēns
— ululāns
Participium futūrum
— ululātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ululandī
Gerundium (datīvus)
— ululandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ululandum
Gerundium (ablātīvus)
— ululandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ululātum
Supīnum (ablātīvus)
— ululātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ululor
tū ululāris
is / ea / id ululātur
nōs ululāmur
vōs ululāminī
eī / eae / ea ululantur
Indicātīvus imperfectum
ego ululābar
tū ululābāris
is / ea / id ululābātur
nōs ululābāmur
vōs ululābāminī
eī / eae / ea ululābantur
Indicātīvus futūrum
ego ululābor
tū ululāberis
is / ea / id ululābitur
nōs ululābimur
vōs ululābiminī
eī / eae / ea ululābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ululer
tū ululēris
is / ea / id ululētur
nōs ululēmur
vōs ululēminī
eī / eae / ea ululentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ululārer
tū ululārēris
is / ea / id ululārētur
nōs ululārēmur
vōs ululārēminī
eī / eae / ea ululārentur
Imperātīvus praesēns
tū ululāre
vōs ululāminī
Imperātīvus futūrum
tū ululātor
is / ea / id ululātor
eī / eae / ea ululantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ululārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ululātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ululātum īrī
Participium perfectum
— ululātus
Participium futūrum
— ululandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary