HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← tremisco — definition

Conjugation of tremisco

Regular CEFR B2
[trɛˈmiːs.koː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego tremīscō
tū tremīscis
is / ea / id tremīscit
nōs tremīscimus
vōs tremīscitis
eī / eae / ea tremīscunt
Indicātīvus imperfectum
ego tremīscēbam
tū tremīscēbās
is / ea / id tremīscēbat
nōs tremīscēbāmus
vōs tremīscēbātis
eī / eae / ea tremīscēbant
Indicātīvus futūrum
ego tremīscam
tū tremīscēs
is / ea / id tremīscet
nōs tremīscēmus
vōs tremīscētis
eī / eae / ea tremīscent
Coniūnctīvus praesēns
ego tremīscam
tū tremīscās
is / ea / id tremīscat
nōs tremīscāmus
vōs tremīscātis
eī / eae / ea tremīscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego tremīscerem
tū tremīscerēs
is / ea / id tremīsceret
nōs tremīscerēmus
vōs tremīscerētis
eī / eae / ea tremīscerent
Imperātīvus praesēns
tū tremīsce
vōs tremīscite
Imperātīvus futūrum
tū tremīscitō
is / ea / id tremīscitō
vōs tremīscitōte
eī / eae / ea tremīscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— tremīscere
Participium praesēns
— tremīscēns
Gerundium (genitīvus)
— tremīscendī
Gerundium (datīvus)
— tremīscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— tremīscendum
Gerundium (ablātīvus)
— tremīscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego tremīscor
tū tremīsceris
is / ea / id tremīscitur
nōs tremīscimur
vōs tremīsciminī
eī / eae / ea tremīscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego tremīscēbar
tū tremīscēbāris
is / ea / id tremīscēbātur
nōs tremīscēbāmur
vōs tremīscēbāminī
eī / eae / ea tremīscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego tremīscar
tū tremīscēris
is / ea / id tremīscētur
nōs tremīscēmur
vōs tremīscēminī
eī / eae / ea tremīscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego tremīscar
tū tremīscāris
is / ea / id tremīscātur
nōs tremīscāmur
vōs tremīscāminī
eī / eae / ea tremīscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego tremīscerer
tū tremīscerēris
is / ea / id tremīscerētur
nōs tremīscerēmur
vōs tremīscerēminī
eī / eae / ea tremīscerentur
Imperātīvus praesēns
tū tremīscere
vōs tremīsciminī
Imperātīvus futūrum
tū tremīscitor
is / ea / id tremīscitor
eī / eae / ea tremīscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— tremīscī
Participium futūrum
— tremīscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary