HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← transscribo — definition

Conjugation of transscribo

Regular CEFR C1
[trãːs(ː)kriː.boː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsscrībō
tū trānsscrībis
is / ea / id trānsscrībit
nōs trānsscrībimus
vōs trānsscrībitis
eī / eae / ea trānsscrībunt
Indicātīvus imperfectum
ego trānsscrībēbam
tū trānsscrībēbās
is / ea / id trānsscrībēbat
nōs trānsscrībēbāmus
vōs trānsscrībēbātis
eī / eae / ea trānsscrībēbant
Indicātīvus futūrum
ego trānsscrībam
tū trānsscrībēs
is / ea / id trānsscrībet
nōs trānsscrībēmus
vōs trānsscrībētis
eī / eae / ea trānsscrībent
Indicātīvus perfectum
ego trānsscrīpsī
tū trānsscrīpsistī
is / ea / id trānsscrīpsit
nōs trānsscrīpsimus
vōs trānsscrīpsistis
eī / eae / ea trānsscrīpsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trānsscrīpseram
tū trānsscrīpserās
is / ea / id trānsscrīpserat
nōs trānsscrīpserāmus
vōs trānsscrīpserātis
eī / eae / ea trānsscrīpserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trānsscrīpserō
tū trānsscrīpseris
is / ea / id trānsscrīpserit
nōs trānsscrīpserimus
vōs trānsscrīpseritis
eī / eae / ea trānsscrīpserint
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsscrībam
tū trānsscrībās
is / ea / id trānsscrībat
nōs trānsscrībāmus
vōs trānsscrībātis
eī / eae / ea trānsscrībant
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsscrīberem
tū trānsscrīberēs
is / ea / id trānsscrīberet
nōs trānsscrīberēmus
vōs trānsscrīberētis
eī / eae / ea trānsscrīberent
Coniūnctīvus perfectum
ego trānsscrīpserim
tū trānsscrīpserīs
is / ea / id trānsscrīpserit
nōs trānsscrīpserīmus
vōs trānsscrīpserītis
eī / eae / ea trānsscrīpserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trānsscrīpsissem
tū trānsscrīpsissēs
is / ea / id trānsscrīpsisset
nōs trānsscrīpsissēmus
vōs trānsscrīpsissētis
eī / eae / ea trānsscrīpsissent
Imperātīvus praesēns
tū trānsscrībe
vōs trānsscrībite
Imperātīvus futūrum
tū trānsscrībitō
is / ea / id trānsscrībitō
vōs trānsscrībitōte
eī / eae / ea trānsscrībuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsscrībere
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsscrīpsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsscrīptūrum esse
Participium praesēns
— trānsscrībēns
Participium futūrum
— trānsscrīptūrus
Gerundium (genitīvus)
— trānsscrībendī
Gerundium (datīvus)
— trānsscrībendō
Gerundium (accūsātīvus)
— trānsscrībendum
Gerundium (ablātīvus)
— trānsscrībendō
Supīnum (accūsātīvus)
— trānsscrīptum
Supīnum (ablātīvus)
— trānsscrīptū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsscrībor
tū trānsscrīberis
is / ea / id trānsscrībitur
nōs trānsscrībimur
vōs trānsscrībiminī
eī / eae / ea trānsscrībuntur
Indicātīvus imperfectum
ego trānsscrībēbar
tū trānsscrībēbāris
is / ea / id trānsscrībēbātur
nōs trānsscrībēbāmur
vōs trānsscrībēbāminī
eī / eae / ea trānsscrībēbantur
Indicātīvus futūrum
ego trānsscrībar
tū trānsscrībēris
is / ea / id trānsscrībētur
nōs trānsscrībēmur
vōs trānsscrībēminī
eī / eae / ea trānsscrībentur
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsscrībar
tū trānsscrībāris
is / ea / id trānsscrībātur
nōs trānsscrībāmur
vōs trānsscrībāminī
eī / eae / ea trānsscrībantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsscrīberer
tū trānsscrīberēris
is / ea / id trānsscrīberētur
nōs trānsscrīberēmur
vōs trānsscrīberēminī
eī / eae / ea trānsscrīberentur
Imperātīvus praesēns
tū trānsscrībere
vōs trānsscrībiminī
Imperātīvus futūrum
tū trānsscrībitor
is / ea / id trānsscrībitor
eī / eae / ea trānsscrībuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsscrībī
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsscrīptum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsscrīptum īrī
Participium perfectum
— trānsscrīptus
Participium futūrum
— trānsscrībendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary