HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← transmuto — definition

Conjugation of transmuto

Regular CEFR B2
[trãːsˈmuː.toː]

to change, shift, transform, transmute Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsmūtō
tū trānsmūtās
is / ea / id trānsmūtat
nōs trānsmūtāmus
vōs trānsmūtātis
eī / eae / ea trānsmūtant
Indicātīvus imperfectum
ego trānsmūtābam
tū trānsmūtābās
is / ea / id trānsmūtābat
nōs trānsmūtābāmus
vōs trānsmūtābātis
eī / eae / ea trānsmūtābant
Indicātīvus futūrum
ego trānsmūtābō
tū trānsmūtābis
is / ea / id trānsmūtābit
nōs trānsmūtābimus
vōs trānsmūtābitis
eī / eae / ea trānsmūtābunt
Indicātīvus perfectum
ego trānsmūtāvī
tū trānsmūtāvistī
is / ea / id trānsmūtāvit
nōs trānsmūtāvimus
vōs trānsmūtāvistis
eī / eae / ea trānsmūtāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trānsmūtāveram
tū trānsmūtāverās
is / ea / id trānsmūtāverat
nōs trānsmūtāverāmus
vōs trānsmūtāverātis
eī / eae / ea trānsmūtāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trānsmūtāverō
tū trānsmūtāveris
is / ea / id trānsmūtāverit
nōs trānsmūtāverimus
vōs trānsmūtāveritis
eī / eae / ea trānsmūtāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsmūtem
tū trānsmūtēs
is / ea / id trānsmūtet
nōs trānsmūtēmus
vōs trānsmūtētis
eī / eae / ea trānsmūtent
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsmūtārem
tū trānsmūtārēs
is / ea / id trānsmūtāret
nōs trānsmūtārēmus
vōs trānsmūtārētis
eī / eae / ea trānsmūtārent
Coniūnctīvus perfectum
ego trānsmūtāverim
tū trānsmūtāverīs
is / ea / id trānsmūtāverit
nōs trānsmūtāverīmus
vōs trānsmūtāverītis
eī / eae / ea trānsmūtāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trānsmūtāvissem
tū trānsmūtāvissēs
is / ea / id trānsmūtāvisset
nōs trānsmūtāvissēmus
vōs trānsmūtāvissētis
eī / eae / ea trānsmūtāvissent
Imperātīvus praesēns
tū trānsmūtā
vōs trānsmūtāte
Imperātīvus futūrum
tū trānsmūtātō
is / ea / id trānsmūtātō
vōs trānsmūtātōte
eī / eae / ea trānsmūtantō
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsmūtāre
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsmūtāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsmūtātūrum esse
Participium praesēns
— trānsmūtāns
Participium futūrum
— trānsmūtātūrus
Gerundium (genitīvus)
— trānsmūtandī
Gerundium (datīvus)
— trānsmūtandō
Gerundium (accūsātīvus)
— trānsmūtandum
Gerundium (ablātīvus)
— trānsmūtandō
Supīnum (accūsātīvus)
— trānsmūtātum
Supīnum (ablātīvus)
— trānsmūtātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsmūtor
tū trānsmūtāris
is / ea / id trānsmūtātur
nōs trānsmūtāmur
vōs trānsmūtāminī
eī / eae / ea trānsmūtantur
Indicātīvus imperfectum
ego trānsmūtābar
tū trānsmūtābāris
is / ea / id trānsmūtābātur
nōs trānsmūtābāmur
vōs trānsmūtābāminī
eī / eae / ea trānsmūtābantur
Indicātīvus futūrum
ego trānsmūtābor
tū trānsmūtāberis
is / ea / id trānsmūtābitur
nōs trānsmūtābimur
vōs trānsmūtābiminī
eī / eae / ea trānsmūtābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsmūter
tū trānsmūtēris
is / ea / id trānsmūtētur
nōs trānsmūtēmur
vōs trānsmūtēminī
eī / eae / ea trānsmūtentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsmūtārer
tū trānsmūtārēris
is / ea / id trānsmūtārētur
nōs trānsmūtārēmur
vōs trānsmūtārēminī
eī / eae / ea trānsmūtārentur
Imperātīvus praesēns
tū trānsmūtāre
vōs trānsmūtāminī
Imperātīvus futūrum
tū trānsmūtātor
is / ea / id trānsmūtātor
eī / eae / ea trānsmūtantor
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsmūtārī
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsmūtātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsmūtātum īrī
Participium perfectum
— trānsmūtātus
Participium futūrum
— trānsmūtandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary