HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← transformo — definition

Conjugation of transformo

Regular CEFR B2
[trãːfˈfoːr.moː]

to transform (change in shape) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsfōrmō
tū trānsfōrmās
is / ea / id trānsfōrmat
nōs trānsfōrmāmus
vōs trānsfōrmātis
eī / eae / ea trānsfōrmant
Indicātīvus imperfectum
ego trānsfōrmābam
tū trānsfōrmābās
is / ea / id trānsfōrmābat
nōs trānsfōrmābāmus
vōs trānsfōrmābātis
eī / eae / ea trānsfōrmābant
Indicātīvus futūrum
ego trānsfōrmābō
tū trānsfōrmābis
is / ea / id trānsfōrmābit
nōs trānsfōrmābimus
vōs trānsfōrmābitis
eī / eae / ea trānsfōrmābunt
Indicātīvus perfectum
ego trānsfōrmāvī
tū trānsfōrmāvistī
is / ea / id trānsfōrmāvit
nōs trānsfōrmāvimus
vōs trānsfōrmāvistis
eī / eae / ea trānsfōrmāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trānsfōrmāveram
tū trānsfōrmāverās
is / ea / id trānsfōrmāverat
nōs trānsfōrmāverāmus
vōs trānsfōrmāverātis
eī / eae / ea trānsfōrmāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trānsfōrmāverō
tū trānsfōrmāveris
is / ea / id trānsfōrmāverit
nōs trānsfōrmāverimus
vōs trānsfōrmāveritis
eī / eae / ea trānsfōrmāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsfōrmem
tū trānsfōrmēs
is / ea / id trānsfōrmet
nōs trānsfōrmēmus
vōs trānsfōrmētis
eī / eae / ea trānsfōrment
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsfōrmārem
tū trānsfōrmārēs
is / ea / id trānsfōrmāret
nōs trānsfōrmārēmus
vōs trānsfōrmārētis
eī / eae / ea trānsfōrmārent
Coniūnctīvus perfectum
ego trānsfōrmāverim
tū trānsfōrmāverīs
is / ea / id trānsfōrmāverit
nōs trānsfōrmāverīmus
vōs trānsfōrmāverītis
eī / eae / ea trānsfōrmāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trānsfōrmāvissem
tū trānsfōrmāvissēs
is / ea / id trānsfōrmāvisset
nōs trānsfōrmāvissēmus
vōs trānsfōrmāvissētis
eī / eae / ea trānsfōrmāvissent
Imperātīvus praesēns
tū trānsfōrmā
vōs trānsfōrmāte
Imperātīvus futūrum
tū trānsfōrmātō
is / ea / id trānsfōrmātō
vōs trānsfōrmātōte
eī / eae / ea trānsfōrmantō
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsfōrmāre
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsfōrmāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsfōrmātūrum esse
Participium praesēns
— trānsfōrmāns
Participium futūrum
— trānsfōrmātūrus
Gerundium (genitīvus)
— trānsfōrmandī
Gerundium (datīvus)
— trānsfōrmandō
Gerundium (accūsātīvus)
— trānsfōrmandum
Gerundium (ablātīvus)
— trānsfōrmandō
Supīnum (accūsātīvus)
— trānsfōrmātum
Supīnum (ablātīvus)
— trānsfōrmātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsfōrmor
tū trānsfōrmāris
is / ea / id trānsfōrmātur
nōs trānsfōrmāmur
vōs trānsfōrmāminī
eī / eae / ea trānsfōrmantur
Indicātīvus imperfectum
ego trānsfōrmābar
tū trānsfōrmābāris
is / ea / id trānsfōrmābātur
nōs trānsfōrmābāmur
vōs trānsfōrmābāminī
eī / eae / ea trānsfōrmābantur
Indicātīvus futūrum
ego trānsfōrmābor
tū trānsfōrmāberis
is / ea / id trānsfōrmābitur
nōs trānsfōrmābimur
vōs trānsfōrmābiminī
eī / eae / ea trānsfōrmābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsfōrmer
tū trānsfōrmēris
is / ea / id trānsfōrmētur
nōs trānsfōrmēmur
vōs trānsfōrmēminī
eī / eae / ea trānsfōrmentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsfōrmārer
tū trānsfōrmārēris
is / ea / id trānsfōrmārētur
nōs trānsfōrmārēmur
vōs trānsfōrmārēminī
eī / eae / ea trānsfōrmārentur
Imperātīvus praesēns
tū trānsfōrmāre
vōs trānsfōrmāminī
Imperātīvus futūrum
tū trānsfōrmātor
is / ea / id trānsfōrmātor
eī / eae / ea trānsfōrmantor
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsfōrmārī
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsfōrmātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsfōrmātum īrī
Participium perfectum
— trānsfōrmātus
Participium futūrum
— trānsfōrmandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary