HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← transfiguro — definition

Conjugation of transfiguro

Regular CEFR C1
[trãːf.fɪˈɡuː.roː]

to transform, transfigure or metamorphose Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsfigūrō
tū trānsfigūrās
is / ea / id trānsfigūrat
nōs trānsfigūrāmus
vōs trānsfigūrātis
eī / eae / ea trānsfigūrant
Indicātīvus imperfectum
ego trānsfigūrābam
tū trānsfigūrābās
is / ea / id trānsfigūrābat
nōs trānsfigūrābāmus
vōs trānsfigūrābātis
eī / eae / ea trānsfigūrābant
Indicātīvus futūrum
ego trānsfigūrābō
tū trānsfigūrābis
is / ea / id trānsfigūrābit
nōs trānsfigūrābimus
vōs trānsfigūrābitis
eī / eae / ea trānsfigūrābunt
Indicātīvus perfectum
ego trānsfigūrāvī
tū trānsfigūrāvistī
is / ea / id trānsfigūrāvit
nōs trānsfigūrāvimus
vōs trānsfigūrāvistis
eī / eae / ea trānsfigūrāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trānsfigūrāveram
tū trānsfigūrāverās
is / ea / id trānsfigūrāverat
nōs trānsfigūrāverāmus
vōs trānsfigūrāverātis
eī / eae / ea trānsfigūrāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trānsfigūrāverō
tū trānsfigūrāveris
is / ea / id trānsfigūrāverit
nōs trānsfigūrāverimus
vōs trānsfigūrāveritis
eī / eae / ea trānsfigūrāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsfigūrem
tū trānsfigūrēs
is / ea / id trānsfigūret
nōs trānsfigūrēmus
vōs trānsfigūrētis
eī / eae / ea trānsfigūrent
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsfigūrārem
tū trānsfigūrārēs
is / ea / id trānsfigūrāret
nōs trānsfigūrārēmus
vōs trānsfigūrārētis
eī / eae / ea trānsfigūrārent
Coniūnctīvus perfectum
ego trānsfigūrāverim
tū trānsfigūrāverīs
is / ea / id trānsfigūrāverit
nōs trānsfigūrāverīmus
vōs trānsfigūrāverītis
eī / eae / ea trānsfigūrāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trānsfigūrāvissem
tū trānsfigūrāvissēs
is / ea / id trānsfigūrāvisset
nōs trānsfigūrāvissēmus
vōs trānsfigūrāvissētis
eī / eae / ea trānsfigūrāvissent
Imperātīvus praesēns
tū trānsfigūrā
vōs trānsfigūrāte
Imperātīvus futūrum
tū trānsfigūrātō
is / ea / id trānsfigūrātō
vōs trānsfigūrātōte
eī / eae / ea trānsfigūrantō
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsfigūrāre
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsfigūrāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsfigūrātūrum esse
Participium praesēns
— trānsfigūrāns
Participium futūrum
— trānsfigūrātūrus
Gerundium (genitīvus)
— trānsfigūrandī
Gerundium (datīvus)
— trānsfigūrandō
Gerundium (accūsātīvus)
— trānsfigūrandum
Gerundium (ablātīvus)
— trānsfigūrandō
Supīnum (accūsātīvus)
— trānsfigūrātum
Supīnum (ablātīvus)
— trānsfigūrātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsfigūror
tū trānsfigūrāris
is / ea / id trānsfigūrātur
nōs trānsfigūrāmur
vōs trānsfigūrāminī
eī / eae / ea trānsfigūrantur
Indicātīvus imperfectum
ego trānsfigūrābar
tū trānsfigūrābāris
is / ea / id trānsfigūrābātur
nōs trānsfigūrābāmur
vōs trānsfigūrābāminī
eī / eae / ea trānsfigūrābantur
Indicātīvus futūrum
ego trānsfigūrābor
tū trānsfigūrāberis
is / ea / id trānsfigūrābitur
nōs trānsfigūrābimur
vōs trānsfigūrābiminī
eī / eae / ea trānsfigūrābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsfigūrer
tū trānsfigūrēris
is / ea / id trānsfigūrētur
nōs trānsfigūrēmur
vōs trānsfigūrēminī
eī / eae / ea trānsfigūrentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsfigūrārer
tū trānsfigūrārēris
is / ea / id trānsfigūrārētur
nōs trānsfigūrārēmur
vōs trānsfigūrārēminī
eī / eae / ea trānsfigūrārentur
Imperātīvus praesēns
tū trānsfigūrāre
vōs trānsfigūrāminī
Imperātīvus futūrum
tū trānsfigūrātor
is / ea / id trānsfigūrātor
eī / eae / ea trānsfigūrantor
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsfigūrārī
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsfigūrātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsfigūrātum īrī
Participium perfectum
— trānsfigūrātus
Participium futūrum
— trānsfigūrandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary