HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← transfigo — definition

Conjugation of transfigo

Regular CEFR B2
[trãːfˈfiː.ɡoː]

to thrust through Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsfīgō
tū trānsfīgis
is / ea / id trānsfīgit
nōs trānsfīgimus
vōs trānsfīgitis
eī / eae / ea trānsfīgunt
Indicātīvus imperfectum
ego trānsfīgēbam
tū trānsfīgēbās
is / ea / id trānsfīgēbat
nōs trānsfīgēbāmus
vōs trānsfīgēbātis
eī / eae / ea trānsfīgēbant
Indicātīvus futūrum
ego trānsfīgam
tū trānsfīgēs
is / ea / id trānsfīget
nōs trānsfīgēmus
vōs trānsfīgētis
eī / eae / ea trānsfīgent
Indicātīvus perfectum
ego trānsfīxī
tū trānsfīxistī
is / ea / id trānsfīxit
nōs trānsfīximus
vōs trānsfīxistis
eī / eae / ea trānsfīxērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trānsfīxeram
tū trānsfīxerās
is / ea / id trānsfīxerat
nōs trānsfīxerāmus
vōs trānsfīxerātis
eī / eae / ea trānsfīxerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trānsfīxerō
tū trānsfīxeris
is / ea / id trānsfīxerit
nōs trānsfīxerimus
vōs trānsfīxeritis
eī / eae / ea trānsfīxerint
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsfīgam
tū trānsfīgās
is / ea / id trānsfīgat
nōs trānsfīgāmus
vōs trānsfīgātis
eī / eae / ea trānsfīgant
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsfīgerem
tū trānsfīgerēs
is / ea / id trānsfīgeret
nōs trānsfīgerēmus
vōs trānsfīgerētis
eī / eae / ea trānsfīgerent
Coniūnctīvus perfectum
ego trānsfīxerim
tū trānsfīxerīs
is / ea / id trānsfīxerit
nōs trānsfīxerīmus
vōs trānsfīxerītis
eī / eae / ea trānsfīxerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trānsfīxissem
tū trānsfīxissēs
is / ea / id trānsfīxisset
nōs trānsfīxissēmus
vōs trānsfīxissētis
eī / eae / ea trānsfīxissent
Imperātīvus praesēns
tū trānsfīge
vōs trānsfīgite
Imperātīvus futūrum
tū trānsfīgitō
is / ea / id trānsfīgitō
vōs trānsfīgitōte
eī / eae / ea trānsfīguntō
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsfīgere
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsfīxisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsfīxūrum esse
Participium praesēns
— trānsfīgēns
Participium futūrum
— trānsfīxūrus
Gerundium (genitīvus)
— trānsfīgendī
Gerundium (datīvus)
— trānsfīgendō
Gerundium (accūsātīvus)
— trānsfīgendum
Gerundium (ablātīvus)
— trānsfīgendō
Supīnum (accūsātīvus)
— trānsfīxum
Supīnum (ablātīvus)
— trānsfīxū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trānsfīgor
tū trānsfīgeris
is / ea / id trānsfīgitur
nōs trānsfīgimur
vōs trānsfīgiminī
eī / eae / ea trānsfīguntur
Indicātīvus imperfectum
ego trānsfīgēbar
tū trānsfīgēbāris
is / ea / id trānsfīgēbātur
nōs trānsfīgēbāmur
vōs trānsfīgēbāminī
eī / eae / ea trānsfīgēbantur
Indicātīvus futūrum
ego trānsfīgar
tū trānsfīgēris
is / ea / id trānsfīgētur
nōs trānsfīgēmur
vōs trānsfīgēminī
eī / eae / ea trānsfīgentur
Coniūnctīvus praesēns
ego trānsfīgar
tū trānsfīgāris
is / ea / id trānsfīgātur
nōs trānsfīgāmur
vōs trānsfīgāminī
eī / eae / ea trānsfīgantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānsfīgerer
tū trānsfīgerēris
is / ea / id trānsfīgerētur
nōs trānsfīgerēmur
vōs trānsfīgerēminī
eī / eae / ea trānsfīgerentur
Imperātīvus praesēns
tū trānsfīgere
vōs trānsfīgiminī
Imperātīvus futūrum
tū trānsfīgitor
is / ea / id trānsfīgitor
eī / eae / ea trānsfīguntor
Īnfīnītīvus praesēns
— trānsfīgī
Īnfīnītīvus perfectum
— trānsfīxum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānsfīxum īrī
Participium perfectum
— trānsfīxus
Participium futūrum
— trānsfīgendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary