HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← trajicio — definition

Conjugation of trajicio

Regular CEFR B2
[traːˈjɪ.ki.oː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trājiciō
tū trājicis
is / ea / id trājicit
nōs trājicimus
vōs trājicitis
eī / eae / ea trājiciunt
Indicātīvus imperfectum
ego trājiciēbam
tū trājiciēbās
is / ea / id trājiciēbat
nōs trājiciēbāmus
vōs trājiciēbātis
eī / eae / ea trājiciēbant
Indicātīvus futūrum
ego trājiciam
tū trājiciēs
is / ea / id trājiciet
nōs trājiciēmus
vōs trājiciētis
eī / eae / ea trājicient
Indicātīvus perfectum
ego trājēcī
tū trājēcistī
is / ea / id trājēcit
nōs trājēcimus
vōs trājēcistis
eī / eae / ea trājēcērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trājēceram
tū trājēcerās
is / ea / id trājēcerat
nōs trājēcerāmus
vōs trājēcerātis
eī / eae / ea trājēcerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trājēcerō
tū trājēceris
is / ea / id trājēcerit
nōs trājēcerimus
vōs trājēceritis
eī / eae / ea trājēcerint
Coniūnctīvus praesēns
ego trājiciam
tū trājiciās
is / ea / id trājiciat
nōs trājiciāmus
vōs trājiciātis
eī / eae / ea trājiciant
Coniūnctīvus imperfectum
ego trājicerem
tū trājicerēs
is / ea / id trājiceret
nōs trājicerēmus
vōs trājicerētis
eī / eae / ea trājicerent
Coniūnctīvus perfectum
ego trājēcerim
tū trājēcerīs
is / ea / id trājēcerit
nōs trājēcerīmus
vōs trājēcerītis
eī / eae / ea trājēcerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trājēcissem
tū trājēcissēs
is / ea / id trājēcisset
nōs trājēcissēmus
vōs trājēcissētis
eī / eae / ea trājēcissent
Imperātīvus praesēns
tū trājice
vōs trājicite
Imperātīvus futūrum
tū trājicitō
is / ea / id trājicitō
vōs trājicitōte
eī / eae / ea trājiciuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— trājicere
Īnfīnītīvus perfectum
— trājēcisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trājectūrum esse
Participium praesēns
— trājiciēns
Participium futūrum
— trājectūrus
Gerundium (genitīvus)
— trājiciendī
Gerundium (datīvus)
— trājiciendō
Gerundium (accūsātīvus)
— trājiciendum
Gerundium (ablātīvus)
— trājiciendō
Supīnum (accūsātīvus)
— trājectum
Supīnum (ablātīvus)
— trājectū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trājicior
tū trājiceris
is / ea / id trājicitur
nōs trājicimur
vōs trājiciminī
eī / eae / ea trājiciuntur
Indicātīvus imperfectum
ego trājiciēbar
tū trājiciēbāris
is / ea / id trājiciēbātur
nōs trājiciēbāmur
vōs trājiciēbāminī
eī / eae / ea trājiciēbantur
Indicātīvus futūrum
ego trājiciar
tū trājiciēris
is / ea / id trājiciētur
nōs trājiciēmur
vōs trājiciēminī
eī / eae / ea trājicientur
Coniūnctīvus praesēns
ego trājiciar
tū trājiciāris
is / ea / id trājiciātur
nōs trājiciāmur
vōs trājiciāminī
eī / eae / ea trājiciantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trājicerer
tū trājicerēris
is / ea / id trājicerētur
nōs trājicerēmur
vōs trājicerēminī
eī / eae / ea trājicerentur
Imperātīvus praesēns
tū trājicere
vōs trājiciminī
Imperātīvus futūrum
tū trājicitor
is / ea / id trājicitor
eī / eae / ea trājiciuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— trājicī
Īnfīnītīvus perfectum
— trājectum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trājectum īrī
Participium perfectum
— trājectus
Participium futūrum
— trājiciendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary