HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← tinnio — definition

Conjugation of tinnio

Regular CEFR B1
[ˈtɪn.ni.oː]

to pay (with the clinking of coins) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego tinniō
tū tinnīs
is / ea / id tinnit
nōs tinnīmus
vōs tinnītis
eī / eae / ea tinniunt
Indicātīvus imperfectum
ego tinniēbam
tū tinniēbās
is / ea / id tinniēbat
nōs tinniēbāmus
vōs tinniēbātis
eī / eae / ea tinniēbant
Indicātīvus futūrum
ego tinniam
tū tinniēs
is / ea / id tinniet
nōs tinniēmus
vōs tinniētis
eī / eae / ea tinnient
Indicātīvus perfectum
ego tinnīvī
tū tinnīvistī
is / ea / id tinnīvit
nōs tinnīvimus
vōs tinnīvistis
eī / eae / ea tinnīvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego tinnīveram
tū tinnīverās
is / ea / id tinnīverat
nōs tinnīverāmus
vōs tinnīverātis
eī / eae / ea tinnīverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego tinnīverō
tū tinnīveris
is / ea / id tinnīverit
nōs tinnīverimus
vōs tinnīveritis
eī / eae / ea tinnīverint
Coniūnctīvus praesēns
ego tinniam
tū tinniās
is / ea / id tinniat
nōs tinniāmus
vōs tinniātis
eī / eae / ea tinniant
Coniūnctīvus imperfectum
ego tinnīrem
tū tinnīrēs
is / ea / id tinnīret
nōs tinnīrēmus
vōs tinnīrētis
eī / eae / ea tinnīrent
Coniūnctīvus perfectum
ego tinnīverim
tū tinnīverīs
is / ea / id tinnīverit
nōs tinnīverīmus
vōs tinnīverītis
eī / eae / ea tinnīverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego tinnīvissem
tū tinnīvissēs
is / ea / id tinnīvisset
nōs tinnīvissēmus
vōs tinnīvissētis
eī / eae / ea tinnīvissent
Imperātīvus praesēns
tū tinnī
vōs tinnīte
Imperātīvus futūrum
tū tinnītō
is / ea / id tinnītō
vōs tinnītōte
eī / eae / ea tinniuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— tinnīre
Īnfīnītīvus perfectum
— tinnīvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— tinnītūrum esse
Participium praesēns
— tinniēns
Participium futūrum
— tinnītūrus
Gerundium (genitīvus)
— tinniendī
Gerundium (datīvus)
— tinniendō
Gerundium (accūsātīvus)
— tinniendum
Gerundium (ablātīvus)
— tinniendō
Supīnum (accūsātīvus)
— tinnītum
Supīnum (ablātīvus)
— tinnītū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego tinnior
tū tinnīris
is / ea / id tinnītur
nōs tinnīmur
vōs tinnīminī
eī / eae / ea tinniuntur
Indicātīvus imperfectum
ego tinniēbar
tū tinniēbāris
is / ea / id tinniēbātur
nōs tinniēbāmur
vōs tinniēbāminī
eī / eae / ea tinniēbantur
Indicātīvus futūrum
ego tinniar
tū tinniēris
is / ea / id tinniētur
nōs tinniēmur
vōs tinniēminī
eī / eae / ea tinnientur
Coniūnctīvus praesēns
ego tinniar
tū tinniāris
is / ea / id tinniātur
nōs tinniāmur
vōs tinniāminī
eī / eae / ea tinniantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego tinnīrer
tū tinnīrēris
is / ea / id tinnīrētur
nōs tinnīrēmur
vōs tinnīrēminī
eī / eae / ea tinnīrentur
Imperātīvus praesēns
tū tinnīre
vōs tinnīminī
Imperātīvus futūrum
tū tinnītor
is / ea / id tinnītor
eī / eae / ea tinniuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— tinnīrī
Īnfīnītīvus perfectum
— tinnītum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— tinnītum īrī
Participium perfectum
— tinnītus
Participium futūrum
— tinniendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary