HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← tibicino — definition

Conjugation of tibicino

Regular CEFR B2
[tiːˈbiː.kɪ.noː]

to play upon the pipe or flute Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego tībīcinō
tū tībīcinās
is / ea / id tībīcinat
nōs tībīcināmus
vōs tībīcinātis
eī / eae / ea tībīcinant
Indicātīvus imperfectum
ego tībīcinābam
tū tībīcinābās
is / ea / id tībīcinābat
nōs tībīcinābāmus
vōs tībīcinābātis
eī / eae / ea tībīcinābant
Indicātīvus futūrum
ego tībīcinābō
tū tībīcinābis
is / ea / id tībīcinābit
nōs tībīcinābimus
vōs tībīcinābitis
eī / eae / ea tībīcinābunt
Coniūnctīvus praesēns
ego tībīcinem
tū tībīcinēs
is / ea / id tībīcinet
nōs tībīcinēmus
vōs tībīcinētis
eī / eae / ea tībīcinent
Coniūnctīvus imperfectum
ego tībīcinārem
tū tībīcinārēs
is / ea / id tībīcināret
nōs tībīcinārēmus
vōs tībīcinārētis
eī / eae / ea tībīcinārent
Imperātīvus praesēns
tū tībīcinā
vōs tībīcināte
Imperātīvus futūrum
tū tībīcinātō
is / ea / id tībīcinātō
vōs tībīcinātōte
eī / eae / ea tībīcinantō
Īnfīnītīvus praesēns
— tībīcināre
Participium praesēns
— tībīcināns
Gerundium (genitīvus)
— tībīcinandī
Gerundium (datīvus)
— tībīcinandō
Gerundium (accūsātīvus)
— tībīcinandum
Gerundium (ablātīvus)
— tībīcinandō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego tībīcinor
tū tībīcināris
is / ea / id tībīcinātur
nōs tībīcināmur
vōs tībīcināminī
eī / eae / ea tībīcinantur
Indicātīvus imperfectum
ego tībīcinābar
tū tībīcinābāris
is / ea / id tībīcinābātur
nōs tībīcinābāmur
vōs tībīcinābāminī
eī / eae / ea tībīcinābantur
Indicātīvus futūrum
ego tībīcinābor
tū tībīcināberis
is / ea / id tībīcinābitur
nōs tībīcinābimur
vōs tībīcinābiminī
eī / eae / ea tībīcinābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego tībīciner
tū tībīcinēris
is / ea / id tībīcinētur
nōs tībīcinēmur
vōs tībīcinēminī
eī / eae / ea tībīcinentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego tībīcinārer
tū tībīcinārēris
is / ea / id tībīcinārētur
nōs tībīcinārēmur
vōs tībīcinārēminī
eī / eae / ea tībīcinārentur
Imperātīvus praesēns
tū tībīcināre
vōs tībīcināminī
Imperātīvus futūrum
tū tībīcinātor
is / ea / id tībīcinātor
eī / eae / ea tībīcinantor
Īnfīnītīvus praesēns
— tībīcinārī
Participium futūrum
— tībīcinandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary