HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← talio — definition

Conjugation of talio

Regular CEFR B1

to prune (cut a shoot) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego tāliō
tū tāliās
is / ea / id tāliat
nōs tāliāmus
vōs tāliātis
eī / eae / ea tāliant
Indicātīvus imperfectum
ego tāliābam
tū tāliābās
is / ea / id tāliābat
nōs tāliābāmus
vōs tāliābātis
eī / eae / ea tāliābant
Indicātīvus futūrum
ego tāliābō
tū tāliābis
is / ea / id tāliābit
nōs tāliābimus
vōs tāliābitis
eī / eae / ea tāliābunt
Indicātīvus perfectum
ego tāliāvī
tū tāliāvistī
is / ea / id tāliāvit
nōs tāliāvimus
vōs tāliāvistis
eī / eae / ea tāliāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego tāliāveram
tū tāliāverās
is / ea / id tāliāverat
nōs tāliāverāmus
vōs tāliāverātis
eī / eae / ea tāliāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego tāliāverō
tū tāliāveris
is / ea / id tāliāverit
nōs tāliāverimus
vōs tāliāveritis
eī / eae / ea tāliāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego tāliem
tū tāliēs
is / ea / id tāliet
nōs tāliēmus
vōs tāliētis
eī / eae / ea tālient
Coniūnctīvus imperfectum
ego tāliārem
tū tāliārēs
is / ea / id tāliāret
nōs tāliārēmus
vōs tāliārētis
eī / eae / ea tāliārent
Coniūnctīvus perfectum
ego tāliāverim
tū tāliāverīs
is / ea / id tāliāverit
nōs tāliāverīmus
vōs tāliāverītis
eī / eae / ea tāliāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego tāliāvissem
tū tāliāvissēs
is / ea / id tāliāvisset
nōs tāliāvissēmus
vōs tāliāvissētis
eī / eae / ea tāliāvissent
Imperātīvus praesēns
tū tāliā
vōs tāliāte
Imperātīvus futūrum
tū tāliātō
is / ea / id tāliātō
vōs tāliātōte
eī / eae / ea tāliantō
Īnfīnītīvus praesēns
— tāliāre
Īnfīnītīvus perfectum
— tāliāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— tāliātūrum esse
Participium praesēns
— tāliāns
Participium futūrum
— tāliātūrus
Gerundium (genitīvus)
— tāliandī
Gerundium (datīvus)
— tāliandō
Gerundium (accūsātīvus)
— tāliandum
Gerundium (ablātīvus)
— tāliandō
Supīnum (accūsātīvus)
— tāliātum
Supīnum (ablātīvus)
— tāliātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego tālior
tū tāliāris
is / ea / id tāliātur
nōs tāliāmur
vōs tāliāminī
eī / eae / ea tāliantur
Indicātīvus imperfectum
ego tāliābar
tū tāliābāris
is / ea / id tāliābātur
nōs tāliābāmur
vōs tāliābāminī
eī / eae / ea tāliābantur
Indicātīvus futūrum
ego tāliābor
tū tāliāberis
is / ea / id tāliābitur
nōs tāliābimur
vōs tāliābiminī
eī / eae / ea tāliābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego tālier
tū tāliēris
is / ea / id tāliētur
nōs tāliēmur
vōs tāliēminī
eī / eae / ea tālientur
Coniūnctīvus imperfectum
ego tāliārer
tū tāliārēris
is / ea / id tāliārētur
nōs tāliārēmur
vōs tāliārēminī
eī / eae / ea tāliārentur
Imperātīvus praesēns
tū tāliāre
vōs tāliāminī
Imperātīvus futūrum
tū tāliātor
is / ea / id tāliātor
eī / eae / ea tāliantor
Īnfīnītīvus praesēns
— tāliārī
Īnfīnītīvus perfectum
— tāliātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— tāliātum īrī
Participium perfectum
— tāliātus
Participium futūrum
— tāliandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary