HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← tago — definition

Conjugation of tago

Regular CEFR B1
[ˈtaː.ɡoː]

A municipality of Surigao del Sur, Philippines. Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego tāgō
tū tāgis
is / ea / id tāgit
nōs tāgimus
vōs tāgitis
eī / eae / ea tāgunt
Indicātīvus imperfectum
ego tāgēbam
tū tāgēbās
is / ea / id tāgēbat
nōs tāgēbāmus
vōs tāgēbātis
eī / eae / ea tāgēbant
Indicātīvus futūrum
ego tāgam
tū tāgēs
is / ea / id tāget
nōs tāgēmus
vōs tāgētis
eī / eae / ea tāgent
Indicātīvus perfectum
ego tetigī
tū tetigistī
is / ea / id tetigit
nōs tetigimus
vōs tetigistis
eī / eae / ea tetigērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego tetigeram
tū tetigerās
is / ea / id tetigerat
nōs tetigerāmus
vōs tetigerātis
eī / eae / ea tetigerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego tetigerō
tū tetigeris
is / ea / id tetigerit
nōs tetigerimus
vōs tetigeritis
eī / eae / ea tetigerint
Coniūnctīvus praesēns
ego tāgam
tū tāgās
is / ea / id tāgat
nōs tāgāmus
vōs tāgātis
eī / eae / ea tāgant
Coniūnctīvus imperfectum
ego tāgerem
tū tāgerēs
is / ea / id tāgeret
nōs tāgerēmus
vōs tāgerētis
eī / eae / ea tāgerent
Coniūnctīvus perfectum
ego tetigerim
tū tetigerīs
is / ea / id tetigerit
nōs tetigerīmus
vōs tetigerītis
eī / eae / ea tetigerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego tetigissem
tū tetigissēs
is / ea / id tetigisset
nōs tetigissēmus
vōs tetigissētis
eī / eae / ea tetigissent
Imperātīvus praesēns
tū tāge
vōs tāgite
Imperātīvus futūrum
tū tāgitō
is / ea / id tāgitō
vōs tāgitōte
eī / eae / ea tāguntō
Īnfīnītīvus praesēns
— tāgere
Īnfīnītīvus perfectum
— tetigisse
Īnfīnītīvus futūrum
— tāctūrum esse
Participium praesēns
— tāgēns
Participium futūrum
— tāctūrus
Gerundium (genitīvus)
— tāgendī
Gerundium (datīvus)
— tāgendō
Gerundium (accūsātīvus)
— tāgendum
Gerundium (ablātīvus)
— tāgendō
Supīnum (accūsātīvus)
— tāctum
Supīnum (ablātīvus)
— tāctū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego tāgor
tū tāgeris
is / ea / id tāgitur
nōs tāgimur
vōs tāgiminī
eī / eae / ea tāguntur
Indicātīvus imperfectum
ego tāgēbar
tū tāgēbāris
is / ea / id tāgēbātur
nōs tāgēbāmur
vōs tāgēbāminī
eī / eae / ea tāgēbantur
Indicātīvus futūrum
ego tāgar
tū tāgēris
is / ea / id tāgētur
nōs tāgēmur
vōs tāgēminī
eī / eae / ea tāgentur
Coniūnctīvus praesēns
ego tāgar
tū tāgāris
is / ea / id tāgātur
nōs tāgāmur
vōs tāgāminī
eī / eae / ea tāgantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego tāgerer
tū tāgerēris
is / ea / id tāgerētur
nōs tāgerēmur
vōs tāgerēminī
eī / eae / ea tāgerentur
Imperātīvus praesēns
tū tāgere
vōs tāgiminī
Imperātīvus futūrum
tū tāgitor
is / ea / id tāgitor
eī / eae / ea tāguntor
Īnfīnītīvus praesēns
— tāgī
Īnfīnītīvus perfectum
— tāctum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— tāctum īrī
Participium perfectum
— tāctus
Participium futūrum
— tāgendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary