HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← taedeo — definition

Conjugation of taedeo

Regular CEFR B1
[ˈtae̯.de.oː]

to be tired, weary or sick of Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego taedeō
tū taedēs
is / ea / id taedet
nōs taedēmus
vōs taedētis
eī / eae / ea taedent
Indicātīvus imperfectum
ego taedēbam
tū taedēbās
is / ea / id taedēbat
nōs taedēbāmus
vōs taedēbātis
eī / eae / ea taedēbant
Indicātīvus futūrum
ego taedēbō
tū taedēbis
is / ea / id taedēbit
nōs taedēbimus
vōs taedēbitis
eī / eae / ea taedēbunt
Indicātīvus perfectum
ego taeduī
tū taeduistī
is / ea / id taeduit
nōs taeduimus
vōs taeduistis
eī / eae / ea taeduērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego taedueram
tū taeduerās
is / ea / id taeduerat
nōs taeduerāmus
vōs taeduerātis
eī / eae / ea taeduerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego taeduerō
tū taedueris
is / ea / id taeduerit
nōs taeduerimus
vōs taedueritis
eī / eae / ea taeduerint
Coniūnctīvus praesēns
ego taedeam
tū taedeās
is / ea / id taedeat
nōs taedeāmus
vōs taedeātis
eī / eae / ea taedeant
Coniūnctīvus imperfectum
ego taedērem
tū taedērēs
is / ea / id taedēret
nōs taedērēmus
vōs taedērētis
eī / eae / ea taedērent
Coniūnctīvus perfectum
ego taeduerim
tū taeduerīs
is / ea / id taeduerit
nōs taeduerīmus
vōs taeduerītis
eī / eae / ea taeduerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego taeduissem
tū taeduissēs
is / ea / id taeduisset
nōs taeduissēmus
vōs taeduissētis
eī / eae / ea taeduissent
Imperātīvus praesēns
tū taedē
vōs taedēte
Imperātīvus futūrum
tū taedētō
is / ea / id taedētō
vōs taedētōte
eī / eae / ea taedentō
Īnfīnītīvus praesēns
— taedēre
Īnfīnītīvus perfectum
— taeduisse
Īnfīnītīvus futūrum
— taesūrum esse
Participium praesēns
— taedēns
Participium futūrum
— taesūrus
Gerundium (genitīvus)
— taedendī
Gerundium (datīvus)
— taedendō
Gerundium (accūsātīvus)
— taedendum
Gerundium (ablātīvus)
— taedendō
Supīnum (accūsātīvus)
— taesum
Supīnum (ablātīvus)
— taesū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego taedeor
tū taedēris
is / ea / id taedētur
nōs taedēmur
vōs taedēminī
eī / eae / ea taedentur
Indicātīvus imperfectum
ego taedēbar
tū taedēbāris
is / ea / id taedēbātur
nōs taedēbāmur
vōs taedēbāminī
eī / eae / ea taedēbantur
Indicātīvus futūrum
ego taedēbor
tū taedēberis
is / ea / id taedēbitur
nōs taedēbimur
vōs taedēbiminī
eī / eae / ea taedēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego taedear
tū taedeāris
is / ea / id taedeātur
nōs taedeāmur
vōs taedeāminī
eī / eae / ea taedeantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego taedērer
tū taedērēris
is / ea / id taedērētur
nōs taedērēmur
vōs taedērēminī
eī / eae / ea taedērentur
Imperātīvus praesēns
tū taedēre
vōs taedēminī
Imperātīvus futūrum
tū taedētor
is / ea / id taedētor
eī / eae / ea taedentor
Īnfīnītīvus praesēns
— taedērī
Īnfīnītīvus perfectum
— taesum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— taesum īrī
Participium perfectum
— taesus
Participium futūrum
— taedendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary