HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← salivo — definition

Conjugation of salivo

Regular CEFR B1
[saˈliː.woː]

to salivate; to cure by means of salivation Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego salīvō
tū salīvās
is / ea / id salīvat
nōs salīvāmus
vōs salīvātis
eī / eae / ea salīvant
Indicātīvus imperfectum
ego salīvābam
tū salīvābās
is / ea / id salīvābat
nōs salīvābāmus
vōs salīvābātis
eī / eae / ea salīvābant
Indicātīvus futūrum
ego salīvābō
tū salīvābis
is / ea / id salīvābit
nōs salīvābimus
vōs salīvābitis
eī / eae / ea salīvābunt
Coniūnctīvus praesēns
ego salīvem
tū salīvēs
is / ea / id salīvet
nōs salīvēmus
vōs salīvētis
eī / eae / ea salīvent
Coniūnctīvus imperfectum
ego salīvārem
tū salīvārēs
is / ea / id salīvāret
nōs salīvārēmus
vōs salīvārētis
eī / eae / ea salīvārent
Imperātīvus praesēns
tū salīvā
vōs salīvāte
Imperātīvus futūrum
tū salīvātō
is / ea / id salīvātō
vōs salīvātōte
eī / eae / ea salīvantō
Īnfīnītīvus praesēns
— salīvāre
Īnfīnītīvus perfectum
— salīvātūrum fuisse
Īnfīnītīvus futūrum
— salīvātūrum esse
Participium praesēns
— salīvāns
Participium futūrum
— salīvātūrus
Gerundium (genitīvus)
— salīvandī
Gerundium (datīvus)
— salīvandō
Gerundium (accūsātīvus)
— salīvandum
Gerundium (ablātīvus)
— salīvandō
Supīnum (accūsātīvus)
— salīvātum
Supīnum (ablātīvus)
— salīvātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego salīvor
tū salīvāris
is / ea / id salīvātur
nōs salīvāmur
vōs salīvāminī
eī / eae / ea salīvantur
Indicātīvus imperfectum
ego salīvābar
tū salīvābāris
is / ea / id salīvābātur
nōs salīvābāmur
vōs salīvābāminī
eī / eae / ea salīvābantur
Indicātīvus futūrum
ego salīvābor
tū salīvāberis
is / ea / id salīvābitur
nōs salīvābimur
vōs salīvābiminī
eī / eae / ea salīvābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego salīver
tū salīvēris
is / ea / id salīvētur
nōs salīvēmur
vōs salīvēminī
eī / eae / ea salīventur
Coniūnctīvus imperfectum
ego salīvārer
tū salīvārēris
is / ea / id salīvārētur
nōs salīvārēmur
vōs salīvārēminī
eī / eae / ea salīvārentur
Imperātīvus praesēns
tū salīvāre
vōs salīvāminī
Imperātīvus futūrum
tū salīvātor
is / ea / id salīvātor
eī / eae / ea salīvantor
Īnfīnītīvus praesēns
— salīvārī
Īnfīnītīvus perfectum
— salīvātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— salīvātum īrī
Participium perfectum
— salīvātus
Participium futūrum
— salīvandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary