HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← praeiudico — definition

Conjugation of praeiudico

Regular CEFR B2
[prae̯ˈjuː.dɪ.koː]

to prejudge Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego praeiūdicō
tū praeiūdicās
is / ea / id praeiūdicat
nōs praeiūdicāmus
vōs praeiūdicātis
eī / eae / ea praeiūdicant
Indicātīvus imperfectum
ego praeiūdicābam
tū praeiūdicābās
is / ea / id praeiūdicābat
nōs praeiūdicābāmus
vōs praeiūdicābātis
eī / eae / ea praeiūdicābant
Indicātīvus futūrum
ego praeiūdicābō
tū praeiūdicābis
is / ea / id praeiūdicābit
nōs praeiūdicābimus
vōs praeiūdicābitis
eī / eae / ea praeiūdicābunt
Indicātīvus perfectum
ego praeiūdicāvī
tū praeiūdicāvistī
is / ea / id praeiūdicāvit
nōs praeiūdicāvimus
vōs praeiūdicāvistis
eī / eae / ea praeiūdicāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego praeiūdicāveram
tū praeiūdicāverās
is / ea / id praeiūdicāverat
nōs praeiūdicāverāmus
vōs praeiūdicāverātis
eī / eae / ea praeiūdicāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego praeiūdicāverō
tū praeiūdicāveris
is / ea / id praeiūdicāverit
nōs praeiūdicāverimus
vōs praeiūdicāveritis
eī / eae / ea praeiūdicāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego praeiūdicem
tū praeiūdicēs
is / ea / id praeiūdicet
nōs praeiūdicēmus
vōs praeiūdicētis
eī / eae / ea praeiūdicent
Coniūnctīvus imperfectum
ego praeiūdicārem
tū praeiūdicārēs
is / ea / id praeiūdicāret
nōs praeiūdicārēmus
vōs praeiūdicārētis
eī / eae / ea praeiūdicārent
Coniūnctīvus perfectum
ego praeiūdicāverim
tū praeiūdicāverīs
is / ea / id praeiūdicāverit
nōs praeiūdicāverīmus
vōs praeiūdicāverītis
eī / eae / ea praeiūdicāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego praeiūdicāvissem
tū praeiūdicāvissēs
is / ea / id praeiūdicāvisset
nōs praeiūdicāvissēmus
vōs praeiūdicāvissētis
eī / eae / ea praeiūdicāvissent
Imperātīvus praesēns
tū praeiūdicā
vōs praeiūdicāte
Imperātīvus futūrum
tū praeiūdicātō
is / ea / id praeiūdicātō
vōs praeiūdicātōte
eī / eae / ea praeiūdicantō
Īnfīnītīvus praesēns
— praeiūdicāre
Īnfīnītīvus perfectum
— praeiūdicāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— praeiūdicātūrum esse
Participium praesēns
— praeiūdicāns
Participium futūrum
— praeiūdicātūrus
Gerundium (genitīvus)
— praeiūdicandī
Gerundium (datīvus)
— praeiūdicandō
Gerundium (accūsātīvus)
— praeiūdicandum
Gerundium (ablātīvus)
— praeiūdicandō
Supīnum (accūsātīvus)
— praeiūdicātum
Supīnum (ablātīvus)
— praeiūdicātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego praeiūdicor
tū praeiūdicāris
is / ea / id praeiūdicātur
nōs praeiūdicāmur
vōs praeiūdicāminī
eī / eae / ea praeiūdicantur
Indicātīvus imperfectum
ego praeiūdicābar
tū praeiūdicābāris
is / ea / id praeiūdicābātur
nōs praeiūdicābāmur
vōs praeiūdicābāminī
eī / eae / ea praeiūdicābantur
Indicātīvus futūrum
ego praeiūdicābor
tū praeiūdicāberis
is / ea / id praeiūdicābitur
nōs praeiūdicābimur
vōs praeiūdicābiminī
eī / eae / ea praeiūdicābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego praeiūdicer
tū praeiūdicēris
is / ea / id praeiūdicētur
nōs praeiūdicēmur
vōs praeiūdicēminī
eī / eae / ea praeiūdicentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego praeiūdicārer
tū praeiūdicārēris
is / ea / id praeiūdicārētur
nōs praeiūdicārēmur
vōs praeiūdicārēminī
eī / eae / ea praeiūdicārentur
Imperātīvus praesēns
tū praeiūdicāre
vōs praeiūdicāminī
Imperātīvus futūrum
tū praeiūdicātor
is / ea / id praeiūdicātor
eī / eae / ea praeiūdicantor
Īnfīnītīvus praesēns
— praeiūdicārī
Īnfīnītīvus perfectum
— praeiūdicātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— praeiūdicātum īrī
Participium perfectum
— praeiūdicātus
Participium futūrum
— praeiūdicandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary