HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← praegusto — definition

Conjugation of praegusto

Regular CEFR B2
[prae̯ˈɡʊs.toː]

to taste (eat or drink) beforehand Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego praegustō
tū praegustās
is / ea / id praegustat
nōs praegustāmus
vōs praegustātis
eī / eae / ea praegustant
Indicātīvus imperfectum
ego praegustābam
tū praegustābās
is / ea / id praegustābat
nōs praegustābāmus
vōs praegustābātis
eī / eae / ea praegustābant
Indicātīvus futūrum
ego praegustābō
tū praegustābis
is / ea / id praegustābit
nōs praegustābimus
vōs praegustābitis
eī / eae / ea praegustābunt
Indicātīvus perfectum
ego praegustāvī
tū praegustāvistī
is / ea / id praegustāvit
nōs praegustāvimus
vōs praegustāvistis
eī / eae / ea praegustāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego praegustāveram
tū praegustāverās
is / ea / id praegustāverat
nōs praegustāverāmus
vōs praegustāverātis
eī / eae / ea praegustāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego praegustāverō
tū praegustāveris
is / ea / id praegustāverit
nōs praegustāverimus
vōs praegustāveritis
eī / eae / ea praegustāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego praegustem
tū praegustēs
is / ea / id praegustet
nōs praegustēmus
vōs praegustētis
eī / eae / ea praegustent
Coniūnctīvus imperfectum
ego praegustārem
tū praegustārēs
is / ea / id praegustāret
nōs praegustārēmus
vōs praegustārētis
eī / eae / ea praegustārent
Coniūnctīvus perfectum
ego praegustāverim
tū praegustāverīs
is / ea / id praegustāverit
nōs praegustāverīmus
vōs praegustāverītis
eī / eae / ea praegustāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego praegustāvissem
tū praegustāvissēs
is / ea / id praegustāvisset
nōs praegustāvissēmus
vōs praegustāvissētis
eī / eae / ea praegustāvissent
Imperātīvus praesēns
tū praegustā
vōs praegustāte
Imperātīvus futūrum
tū praegustātō
is / ea / id praegustātō
vōs praegustātōte
eī / eae / ea praegustantō
Īnfīnītīvus praesēns
— praegustāre
Īnfīnītīvus perfectum
— praegustāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— praegustātūrum esse
Participium praesēns
— praegustāns
Participium futūrum
— praegustātūrus
Gerundium (genitīvus)
— praegustandī
Gerundium (datīvus)
— praegustandō
Gerundium (accūsātīvus)
— praegustandum
Gerundium (ablātīvus)
— praegustandō
Supīnum (accūsātīvus)
— praegustātum
Supīnum (ablātīvus)
— praegustātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego praegustor
tū praegustāris
is / ea / id praegustātur
nōs praegustāmur
vōs praegustāminī
eī / eae / ea praegustantur
Indicātīvus imperfectum
ego praegustābar
tū praegustābāris
is / ea / id praegustābātur
nōs praegustābāmur
vōs praegustābāminī
eī / eae / ea praegustābantur
Indicātīvus futūrum
ego praegustābor
tū praegustāberis
is / ea / id praegustābitur
nōs praegustābimur
vōs praegustābiminī
eī / eae / ea praegustābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego praeguster
tū praegustēris
is / ea / id praegustētur
nōs praegustēmur
vōs praegustēminī
eī / eae / ea praegustentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego praegustārer
tū praegustārēris
is / ea / id praegustārētur
nōs praegustārēmur
vōs praegustārēminī
eī / eae / ea praegustārentur
Imperātīvus praesēns
tū praegustāre
vōs praegustāminī
Imperātīvus futūrum
tū praegustātor
is / ea / id praegustātor
eī / eae / ea praegustantor
Īnfīnītīvus praesēns
— praegustārī
Īnfīnītīvus perfectum
— praegustātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— praegustātum īrī
Participium perfectum
— praegustātus
Participium futūrum
— praegustandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary