HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← perdisco — definition

Conjugation of perdisco

Regular CEFR B2
[pɛrˈdɪs.koː]

to learn thoroughly, to learn completely, to get by heart Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego perdiscō
tū perdiscis
is / ea / id perdiscit
nōs perdiscimus
vōs perdiscitis
eī / eae / ea perdiscunt
Indicātīvus imperfectum
ego perdiscēbam
tū perdiscēbās
is / ea / id perdiscēbat
nōs perdiscēbāmus
vōs perdiscēbātis
eī / eae / ea perdiscēbant
Indicātīvus futūrum
ego perdiscam
tū perdiscēs
is / ea / id perdiscet
nōs perdiscēmus
vōs perdiscētis
eī / eae / ea perdiscent
Indicātīvus perfectum
ego perdidicī
tū perdidicistī
is / ea / id perdidicit
nōs perdidicimus
vōs perdidicistis
eī / eae / ea perdidicērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego perdidiceram
tū perdidicerās
is / ea / id perdidicerat
nōs perdidicerāmus
vōs perdidicerātis
eī / eae / ea perdidicerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego perdidicerō
tū perdidiceris
is / ea / id perdidicerit
nōs perdidicerimus
vōs perdidiceritis
eī / eae / ea perdidicerint
Coniūnctīvus praesēns
ego perdiscam
tū perdiscās
is / ea / id perdiscat
nōs perdiscāmus
vōs perdiscātis
eī / eae / ea perdiscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego perdiscerem
tū perdiscerēs
is / ea / id perdisceret
nōs perdiscerēmus
vōs perdiscerētis
eī / eae / ea perdiscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego perdidicerim
tū perdidicerīs
is / ea / id perdidicerit
nōs perdidicerīmus
vōs perdidicerītis
eī / eae / ea perdidicerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego perdidicissem
tū perdidicissēs
is / ea / id perdidicisset
nōs perdidicissēmus
vōs perdidicissētis
eī / eae / ea perdidicissent
Imperātīvus praesēns
tū perdisce
vōs perdiscite
Imperātīvus futūrum
tū perdiscitō
is / ea / id perdiscitō
vōs perdiscitōte
eī / eae / ea perdiscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— perdiscere
Īnfīnītīvus perfectum
— perdidicisse
Participium praesēns
— perdiscēns
Gerundium (genitīvus)
— perdiscendī
Gerundium (datīvus)
— perdiscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— perdiscendum
Gerundium (ablātīvus)
— perdiscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego perdiscor
tū perdisceris
is / ea / id perdiscitur
nōs perdiscimur
vōs perdisciminī
eī / eae / ea perdiscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego perdiscēbar
tū perdiscēbāris
is / ea / id perdiscēbātur
nōs perdiscēbāmur
vōs perdiscēbāminī
eī / eae / ea perdiscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego perdiscar
tū perdiscēris
is / ea / id perdiscētur
nōs perdiscēmur
vōs perdiscēminī
eī / eae / ea perdiscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego perdiscar
tū perdiscāris
is / ea / id perdiscātur
nōs perdiscāmur
vōs perdiscāminī
eī / eae / ea perdiscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego perdiscerer
tū perdiscerēris
is / ea / id perdiscerētur
nōs perdiscerēmur
vōs perdiscerēminī
eī / eae / ea perdiscerentur
Imperātīvus praesēns
tū perdiscere
vōs perdisciminī
Imperātīvus futūrum
tū perdiscitor
is / ea / id perdiscitor
eī / eae / ea perdiscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— perdiscī
Participium futūrum
— perdiscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary