HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← obstetrico — definition

Conjugation of obstetrico

Regular CEFR B2
[ɔp.stɛˈtriː.koː]

to perform the office of a midwife, assist at childbirth Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego obstetrīcō
tū obstetrīcās
is / ea / id obstetrīcat
nōs obstetrīcāmus
vōs obstetrīcātis
eī / eae / ea obstetrīcant
Indicātīvus imperfectum
ego obstetrīcābam
tū obstetrīcābās
is / ea / id obstetrīcābat
nōs obstetrīcābāmus
vōs obstetrīcābātis
eī / eae / ea obstetrīcābant
Indicātīvus futūrum
ego obstetrīcābō
tū obstetrīcābis
is / ea / id obstetrīcābit
nōs obstetrīcābimus
vōs obstetrīcābitis
eī / eae / ea obstetrīcābunt
Indicātīvus perfectum
ego obstetrīcāvī
tū obstetrīcāvistī
is / ea / id obstetrīcāvit
nōs obstetrīcāvimus
vōs obstetrīcāvistis
eī / eae / ea obstetrīcāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego obstetrīcāveram
tū obstetrīcāverās
is / ea / id obstetrīcāverat
nōs obstetrīcāverāmus
vōs obstetrīcāverātis
eī / eae / ea obstetrīcāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego obstetrīcāverō
tū obstetrīcāveris
is / ea / id obstetrīcāverit
nōs obstetrīcāverimus
vōs obstetrīcāveritis
eī / eae / ea obstetrīcāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego obstetrīcem
tū obstetrīcēs
is / ea / id obstetrīcet
nōs obstetrīcēmus
vōs obstetrīcētis
eī / eae / ea obstetrīcent
Coniūnctīvus imperfectum
ego obstetrīcārem
tū obstetrīcārēs
is / ea / id obstetrīcāret
nōs obstetrīcārēmus
vōs obstetrīcārētis
eī / eae / ea obstetrīcārent
Coniūnctīvus perfectum
ego obstetrīcāverim
tū obstetrīcāverīs
is / ea / id obstetrīcāverit
nōs obstetrīcāverīmus
vōs obstetrīcāverītis
eī / eae / ea obstetrīcāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego obstetrīcāvissem
tū obstetrīcāvissēs
is / ea / id obstetrīcāvisset
nōs obstetrīcāvissēmus
vōs obstetrīcāvissētis
eī / eae / ea obstetrīcāvissent
Imperātīvus praesēns
tū obstetrīcā
vōs obstetrīcāte
Imperātīvus futūrum
tū obstetrīcātō
is / ea / id obstetrīcātō
vōs obstetrīcātōte
eī / eae / ea obstetrīcantō
Īnfīnītīvus praesēns
— obstetrīcāre
Īnfīnītīvus perfectum
— obstetrīcāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— obstetrīcātūrum esse
Participium praesēns
— obstetrīcāns
Participium futūrum
— obstetrīcātūrus
Gerundium (genitīvus)
— obstetrīcandī
Gerundium (datīvus)
— obstetrīcandō
Gerundium (accūsātīvus)
— obstetrīcandum
Gerundium (ablātīvus)
— obstetrīcandō
Supīnum (accūsātīvus)
— obstetrīcātum
Supīnum (ablātīvus)
— obstetrīcātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego obstetrīcor
tū obstetrīcāris
is / ea / id obstetrīcātur
nōs obstetrīcāmur
vōs obstetrīcāminī
eī / eae / ea obstetrīcantur
Indicātīvus imperfectum
ego obstetrīcābar
tū obstetrīcābāris
is / ea / id obstetrīcābātur
nōs obstetrīcābāmur
vōs obstetrīcābāminī
eī / eae / ea obstetrīcābantur
Indicātīvus futūrum
ego obstetrīcābor
tū obstetrīcāberis
is / ea / id obstetrīcābitur
nōs obstetrīcābimur
vōs obstetrīcābiminī
eī / eae / ea obstetrīcābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego obstetrīcer
tū obstetrīcēris
is / ea / id obstetrīcētur
nōs obstetrīcēmur
vōs obstetrīcēminī
eī / eae / ea obstetrīcentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego obstetrīcārer
tū obstetrīcārēris
is / ea / id obstetrīcārētur
nōs obstetrīcārēmur
vōs obstetrīcārēminī
eī / eae / ea obstetrīcārentur
Imperātīvus praesēns
tū obstetrīcāre
vōs obstetrīcāminī
Imperātīvus futūrum
tū obstetrīcātor
is / ea / id obstetrīcātor
eī / eae / ea obstetrīcantor
Īnfīnītīvus praesēns
— obstetrīcārī
Īnfīnītīvus perfectum
— obstetrīcātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— obstetrīcātum īrī
Participium perfectum
— obstetrīcātus
Participium futūrum
— obstetrīcandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary