HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← obarmo — definition

Conjugation of obarmo

Regular CEFR B1
[ɔˈbar.moː]

to arm Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego obarmō
tū obarmās
is / ea / id obarmat
nōs obarmāmus
vōs obarmātis
eī / eae / ea obarmant
Indicātīvus imperfectum
ego obarmābam
tū obarmābās
is / ea / id obarmābat
nōs obarmābāmus
vōs obarmābātis
eī / eae / ea obarmābant
Indicātīvus futūrum
ego obarmābō
tū obarmābis
is / ea / id obarmābit
nōs obarmābimus
vōs obarmābitis
eī / eae / ea obarmābunt
Indicātīvus perfectum
ego obarmāvī
tū obarmāvistī
is / ea / id obarmāvit
nōs obarmāvimus
vōs obarmāvistis
eī / eae / ea obarmāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego obarmāveram
tū obarmāverās
is / ea / id obarmāverat
nōs obarmāverāmus
vōs obarmāverātis
eī / eae / ea obarmāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego obarmāverō
tū obarmāveris
is / ea / id obarmāverit
nōs obarmāverimus
vōs obarmāveritis
eī / eae / ea obarmāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego obarmem
tū obarmēs
is / ea / id obarmet
nōs obarmēmus
vōs obarmētis
eī / eae / ea obarment
Coniūnctīvus imperfectum
ego obarmārem
tū obarmārēs
is / ea / id obarmāret
nōs obarmārēmus
vōs obarmārētis
eī / eae / ea obarmārent
Coniūnctīvus perfectum
ego obarmāverim
tū obarmāverīs
is / ea / id obarmāverit
nōs obarmāverīmus
vōs obarmāverītis
eī / eae / ea obarmāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego obarmāvissem
tū obarmāvissēs
is / ea / id obarmāvisset
nōs obarmāvissēmus
vōs obarmāvissētis
eī / eae / ea obarmāvissent
Imperātīvus praesēns
tū obarmā
vōs obarmāte
Imperātīvus futūrum
tū obarmātō
is / ea / id obarmātō
vōs obarmātōte
eī / eae / ea obarmantō
Īnfīnītīvus praesēns
— obarmāre
Īnfīnītīvus perfectum
— obarmāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— obarmātūrum esse
Participium praesēns
— obarmāns
Participium futūrum
— obarmātūrus
Gerundium (genitīvus)
— obarmandī
Gerundium (datīvus)
— obarmandō
Gerundium (accūsātīvus)
— obarmandum
Gerundium (ablātīvus)
— obarmandō
Supīnum (accūsātīvus)
— obarmātum
Supīnum (ablātīvus)
— obarmātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego obarmor
tū obarmāris
is / ea / id obarmātur
nōs obarmāmur
vōs obarmāminī
eī / eae / ea obarmantur
Indicātīvus imperfectum
ego obarmābar
tū obarmābāris
is / ea / id obarmābātur
nōs obarmābāmur
vōs obarmābāminī
eī / eae / ea obarmābantur
Indicātīvus futūrum
ego obarmābor
tū obarmāberis
is / ea / id obarmābitur
nōs obarmābimur
vōs obarmābiminī
eī / eae / ea obarmābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego obarmer
tū obarmēris
is / ea / id obarmētur
nōs obarmēmur
vōs obarmēminī
eī / eae / ea obarmentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego obarmārer
tū obarmārēris
is / ea / id obarmārētur
nōs obarmārēmur
vōs obarmārēminī
eī / eae / ea obarmārentur
Imperātīvus praesēns
tū obarmāre
vōs obarmāminī
Imperātīvus futūrum
tū obarmātor
is / ea / id obarmātor
eī / eae / ea obarmantor
Īnfīnītīvus praesēns
— obarmārī
Īnfīnītīvus perfectum
— obarmātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— obarmātum īrī
Participium perfectum
— obarmātus
Participium futūrum
— obarmandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary