HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← morbifico — definition

Conjugation of morbifico

Regular CEFR B2
[mɔrˈbɪ.fɪ.koː]

to produce disease Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego morbificō
tū morbificās
is / ea / id morbificat
nōs morbificāmus
vōs morbificātis
eī / eae / ea morbificant
Indicātīvus imperfectum
ego morbificābam
tū morbificābās
is / ea / id morbificābat
nōs morbificābāmus
vōs morbificābātis
eī / eae / ea morbificābant
Indicātīvus futūrum
ego morbificābō
tū morbificābis
is / ea / id morbificābit
nōs morbificābimus
vōs morbificābitis
eī / eae / ea morbificābunt
Indicātīvus perfectum
ego morbificāvī
tū morbificāvistī
is / ea / id morbificāvit
nōs morbificāvimus
vōs morbificāvistis
eī / eae / ea morbificāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego morbificāveram
tū morbificāverās
is / ea / id morbificāverat
nōs morbificāverāmus
vōs morbificāverātis
eī / eae / ea morbificāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego morbificāverō
tū morbificāveris
is / ea / id morbificāverit
nōs morbificāverimus
vōs morbificāveritis
eī / eae / ea morbificāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego morbificem
tū morbificēs
is / ea / id morbificet
nōs morbificēmus
vōs morbificētis
eī / eae / ea morbificent
Coniūnctīvus imperfectum
ego morbificārem
tū morbificārēs
is / ea / id morbificāret
nōs morbificārēmus
vōs morbificārētis
eī / eae / ea morbificārent
Coniūnctīvus perfectum
ego morbificāverim
tū morbificāverīs
is / ea / id morbificāverit
nōs morbificāverīmus
vōs morbificāverītis
eī / eae / ea morbificāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego morbificāvissem
tū morbificāvissēs
is / ea / id morbificāvisset
nōs morbificāvissēmus
vōs morbificāvissētis
eī / eae / ea morbificāvissent
Imperātīvus praesēns
tū morbificā
vōs morbificāte
Imperātīvus futūrum
tū morbificātō
is / ea / id morbificātō
vōs morbificātōte
eī / eae / ea morbificantō
Īnfīnītīvus praesēns
— morbificāre
Īnfīnītīvus perfectum
— morbificāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— morbificātūrum esse
Participium praesēns
— morbificāns
Participium futūrum
— morbificātūrus
Gerundium (genitīvus)
— morbificandī
Gerundium (datīvus)
— morbificandō
Gerundium (accūsātīvus)
— morbificandum
Gerundium (ablātīvus)
— morbificandō
Supīnum (accūsātīvus)
— morbificātum
Supīnum (ablātīvus)
— morbificātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego morbificor
tū morbificāris
is / ea / id morbificātur
nōs morbificāmur
vōs morbificāminī
eī / eae / ea morbificantur
Indicātīvus imperfectum
ego morbificābar
tū morbificābāris
is / ea / id morbificābātur
nōs morbificābāmur
vōs morbificābāminī
eī / eae / ea morbificābantur
Indicātīvus futūrum
ego morbificābor
tū morbificāberis
is / ea / id morbificābitur
nōs morbificābimur
vōs morbificābiminī
eī / eae / ea morbificābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego morbificer
tū morbificēris
is / ea / id morbificētur
nōs morbificēmur
vōs morbificēminī
eī / eae / ea morbificentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego morbificārer
tū morbificārēris
is / ea / id morbificārētur
nōs morbificārēmur
vōs morbificārēminī
eī / eae / ea morbificārentur
Imperātīvus praesēns
tū morbificāre
vōs morbificāminī
Imperātīvus futūrum
tū morbificātor
is / ea / id morbificātor
eī / eae / ea morbificantor
Īnfīnītīvus praesēns
— morbificārī
Īnfīnītīvus perfectum
— morbificātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— morbificātum īrī
Participium perfectum
— morbificātus
Participium futūrum
— morbificandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary