HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← mollifacio — definition

Conjugation of mollifacio

Regular CEFR B2
[mɔl.lɪˈfa.ki.oː]

to loosen, release Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego mollifaciō
tū mollifacis
is / ea / id mollifacit
nōs mollifacimus
vōs mollifacitis
eī / eae / ea mollifaciunt
Indicātīvus imperfectum
ego mollifaciēbam
tū mollifaciēbās
is / ea / id mollifaciēbat
nōs mollifaciēbāmus
vōs mollifaciēbātis
eī / eae / ea mollifaciēbant
Indicātīvus futūrum
ego mollifaciam
tū mollifaciēs
is / ea / id mollifaciet
nōs mollifaciēmus
vōs mollifaciētis
eī / eae / ea mollifacient
Indicātīvus perfectum
ego mollifēcī
tū mollifēcistī
is / ea / id mollifēcit
nōs mollifēcimus
vōs mollifēcistis
eī / eae / ea mollifēcērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego mollifēceram
tū mollifēcerās
is / ea / id mollifēcerat
nōs mollifēcerāmus
vōs mollifēcerātis
eī / eae / ea mollifēcerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego mollifēcerō
tū mollifēceris
is / ea / id mollifēcerit
nōs mollifēcerimus
vōs mollifēceritis
eī / eae / ea mollifēcerint
Coniūnctīvus praesēns
ego mollifaciam
tū mollifaciās
is / ea / id mollifaciat
nōs mollifaciāmus
vōs mollifaciātis
eī / eae / ea mollifaciant
Coniūnctīvus imperfectum
ego mollifacerem
tū mollifacerēs
is / ea / id mollifaceret
nōs mollifacerēmus
vōs mollifacerētis
eī / eae / ea mollifacerent
Coniūnctīvus perfectum
ego mollifēcerim
tū mollifēcerīs
is / ea / id mollifēcerit
nōs mollifēcerīmus
vōs mollifēcerītis
eī / eae / ea mollifēcerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego mollifēcissem
tū mollifēcissēs
is / ea / id mollifēcisset
nōs mollifēcissēmus
vōs mollifēcissētis
eī / eae / ea mollifēcissent
Imperātīvus praesēns
tū molliface
vōs mollifacite
Imperātīvus futūrum
tū mollifacitō
is / ea / id mollifacitō
vōs mollifacitōte
eī / eae / ea mollifaciuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— mollifacere
Īnfīnītīvus perfectum
— mollifēcisse
Īnfīnītīvus futūrum
— mollifactūrum esse
Participium praesēns
— mollifaciēns
Participium futūrum
— mollifactūrus
Gerundium (genitīvus)
— mollifaciendī
Gerundium (datīvus)
— mollifaciendō
Gerundium (accūsātīvus)
— mollifaciendum
Gerundium (ablātīvus)
— mollifaciendō
Supīnum (accūsātīvus)
— mollifactum
Supīnum (ablātīvus)
— mollifactū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego mollifīō
tū mollifīs
is / ea / id mollifit
nōs mollifīmus
vōs mollifītis
eī / eae / ea mollifīunt
Indicātīvus imperfectum
ego mollifīēbam
tū mollifīēbās
is / ea / id mollifīēbat
nōs mollifīēbāmus
vōs mollifīēbātis
eī / eae / ea mollifīēbant
Indicātīvus futūrum
ego mollifīam
tū mollifīēs
is / ea / id mollifīet
nōs mollifīēmus
vōs mollifīētis
eī / eae / ea mollifīent
Coniūnctīvus praesēns
ego mollifīam
tū mollifīās
is / ea / id mollifīat
nōs mollifīāmus
vōs mollifīātis
eī / eae / ea mollifīant
Coniūnctīvus imperfectum
ego mollifierem
tū mollifierēs
is / ea / id mollifieret
nōs mollifierēmus
vōs mollifierētis
eī / eae / ea mollifierent
Imperātīvus praesēns
tū mollifī
vōs mollifīte
Imperātīvus futūrum
tū mollifītō
is / ea / id mollifītō
vōs mollifītōte
eī / eae / ea mollifīuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— mollifierī
Īnfīnītīvus perfectum
— mollifactum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— mollifactum īrī
Participium perfectum
— mollifactus
Participium futūrum
— mollifaciendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary