HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← modifico — definition

Conjugation of modifico

Regular CEFR B2
[mɔˈdɪ.fɪ.koː]

to control, regulate Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego modificō
tū modificās
is / ea / id modificat
nōs modificāmus
vōs modificātis
eī / eae / ea modificant
Indicātīvus imperfectum
ego modificābam
tū modificābās
is / ea / id modificābat
nōs modificābāmus
vōs modificābātis
eī / eae / ea modificābant
Indicātīvus futūrum
ego modificābō
tū modificābis
is / ea / id modificābit
nōs modificābimus
vōs modificābitis
eī / eae / ea modificābunt
Indicātīvus perfectum
ego modificāvī
tū modificāvistī
is / ea / id modificāvit
nōs modificāvimus
vōs modificāvistis
eī / eae / ea modificāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego modificāveram
tū modificāverās
is / ea / id modificāverat
nōs modificāverāmus
vōs modificāverātis
eī / eae / ea modificāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego modificāverō
tū modificāveris
is / ea / id modificāverit
nōs modificāverimus
vōs modificāveritis
eī / eae / ea modificāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego modificem
tū modificēs
is / ea / id modificet
nōs modificēmus
vōs modificētis
eī / eae / ea modificent
Coniūnctīvus imperfectum
ego modificārem
tū modificārēs
is / ea / id modificāret
nōs modificārēmus
vōs modificārētis
eī / eae / ea modificārent
Coniūnctīvus perfectum
ego modificāverim
tū modificāverīs
is / ea / id modificāverit
nōs modificāverīmus
vōs modificāverītis
eī / eae / ea modificāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego modificāvissem
tū modificāvissēs
is / ea / id modificāvisset
nōs modificāvissēmus
vōs modificāvissētis
eī / eae / ea modificāvissent
Imperātīvus praesēns
tū modificā
vōs modificāte
Imperātīvus futūrum
tū modificātō
is / ea / id modificātō
vōs modificātōte
eī / eae / ea modificantō
Īnfīnītīvus praesēns
— modificāre
Īnfīnītīvus perfectum
— modificāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— modificātūrum esse
Participium praesēns
— modificāns
Participium futūrum
— modificātūrus
Gerundium (genitīvus)
— modificandī
Gerundium (datīvus)
— modificandō
Gerundium (accūsātīvus)
— modificandum
Gerundium (ablātīvus)
— modificandō
Supīnum (accūsātīvus)
— modificātum
Supīnum (ablātīvus)
— modificātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego modificor
tū modificāris
is / ea / id modificātur
nōs modificāmur
vōs modificāminī
eī / eae / ea modificantur
Indicātīvus imperfectum
ego modificābar
tū modificābāris
is / ea / id modificābātur
nōs modificābāmur
vōs modificābāminī
eī / eae / ea modificābantur
Indicātīvus futūrum
ego modificābor
tū modificāberis
is / ea / id modificābitur
nōs modificābimur
vōs modificābiminī
eī / eae / ea modificābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego modificer
tū modificēris
is / ea / id modificētur
nōs modificēmur
vōs modificēminī
eī / eae / ea modificentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego modificārer
tū modificārēris
is / ea / id modificārētur
nōs modificārēmur
vōs modificārēminī
eī / eae / ea modificārentur
Imperātīvus praesēns
tū modificāre
vōs modificāminī
Imperātīvus futūrum
tū modificātor
is / ea / id modificātor
eī / eae / ea modificantor
Īnfīnītīvus praesēns
— modificārī
Īnfīnītīvus perfectum
— modificātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— modificātum īrī
Participium perfectum
— modificātus
Participium futūrum
— modificandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary