HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← meio — definition

Conjugation of meio

Regular CEFR B1
[ˈmeː.joː]

to urinate Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego mēiō
tū mēiis
is / ea / id mēiit
nōs mēiimus
vōs mēiitis
eī / eae / ea mēiunt
Indicātīvus imperfectum
ego mēiēbam
tū mēiēbās
is / ea / id mēiēbat
nōs mēiēbāmus
vōs mēiēbātis
eī / eae / ea mēiēbant
Indicātīvus futūrum
ego mēiam
tū mēiēs
is / ea / id mēiet
nōs mēiēmus
vōs mēiētis
eī / eae / ea mēient
Indicātīvus perfectum
ego mīxī
tū mīxistī
is / ea / id mīxit
nōs mīximus
vōs mīxistis
eī / eae / ea mīxērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego mīxeram
tū mīxerās
is / ea / id mīxerat
nōs mīxerāmus
vōs mīxerātis
eī / eae / ea mīxerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego mīxerō
tū mīxeris
is / ea / id mīxerit
nōs mīxerimus
vōs mīxeritis
eī / eae / ea mīxerint
Coniūnctīvus praesēns
ego mēiam
tū mēiās
is / ea / id mēiat
nōs mēiāmus
vōs mēiātis
eī / eae / ea mēiant
Coniūnctīvus imperfectum
ego mēierem
tū mēierēs
is / ea / id mēieret
nōs mēierēmus
vōs mēierētis
eī / eae / ea mēierent
Coniūnctīvus perfectum
ego mīxerim
tū mīxerīs
is / ea / id mīxerit
nōs mīxerīmus
vōs mīxerītis
eī / eae / ea mīxerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego mīxissem
tū mīxissēs
is / ea / id mīxisset
nōs mīxissēmus
vōs mīxissētis
eī / eae / ea mīxissent
Imperātīvus praesēns
tū mēie
vōs mēiite
Imperātīvus futūrum
tū mēiitō
is / ea / id mēiitō
vōs mēiitōte
eī / eae / ea mēiuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— mēiere
Īnfīnītīvus perfectum
— mīxisse
Īnfīnītīvus futūrum
— mīctūrum esse
Participium praesēns
— mēiēns
Participium futūrum
— mīctūrus
Gerundium (genitīvus)
— mēiendī
Gerundium (datīvus)
— mēiendō
Gerundium (accūsātīvus)
— mēiendum
Gerundium (ablātīvus)
— mēiendō
Supīnum (accūsātīvus)
— mīctum
Supīnum (ablātīvus)
— mīctū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego mēior
tū mēieris
is / ea / id mēiitur
nōs mēiimur
vōs mēiiminī
eī / eae / ea mēiuntur
Indicātīvus imperfectum
ego mēiēbar
tū mēiēbāris
is / ea / id mēiēbātur
nōs mēiēbāmur
vōs mēiēbāminī
eī / eae / ea mēiēbantur
Indicātīvus futūrum
ego mēiar
tū mēiēris
is / ea / id mēiētur
nōs mēiēmur
vōs mēiēminī
eī / eae / ea mēientur
Coniūnctīvus praesēns
ego mēiar
tū mēiāris
is / ea / id mēiātur
nōs mēiāmur
vōs mēiāminī
eī / eae / ea mēiantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego mēierer
tū mēierēris
is / ea / id mēierētur
nōs mēierēmur
vōs mēierēminī
eī / eae / ea mēierentur
Imperātīvus praesēns
tū mēiere
vōs mēiiminī
Imperātīvus futūrum
tū mēiitor
is / ea / id mēiitor
eī / eae / ea mēiuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— mēiī
Īnfīnītīvus perfectum
— mīctum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— mīctum īrī
Participium perfectum
— mīctus
Participium futūrum
— mēiendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary