HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← mansuesco — definition

Conjugation of mansuesco

Regular CEFR B2
[mãːˈsʷeːs.koː]

to tame, render mild, gentle, or peaceable Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego mānsuēscō
tū mānsuēscis
is / ea / id mānsuēscit
nōs mānsuēscimus
vōs mānsuēscitis
eī / eae / ea mānsuēscunt
Indicātīvus imperfectum
ego mānsuēscēbam
tū mānsuēscēbās
is / ea / id mānsuēscēbat
nōs mānsuēscēbāmus
vōs mānsuēscēbātis
eī / eae / ea mānsuēscēbant
Indicātīvus futūrum
ego mānsuēscam
tū mānsuēscēs
is / ea / id mānsuēscet
nōs mānsuēscēmus
vōs mānsuēscētis
eī / eae / ea mānsuēscent
Indicātīvus perfectum
ego mānsuēvī
tū mānsuēvistī
is / ea / id mānsuēvit
nōs mānsuēvimus
vōs mānsuēvistis
eī / eae / ea mānsuēvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego mānsuēveram
tū mānsuēverās
is / ea / id mānsuēverat
nōs mānsuēverāmus
vōs mānsuēverātis
eī / eae / ea mānsuēverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego mānsuēverō
tū mānsuēveris
is / ea / id mānsuēverit
nōs mānsuēverimus
vōs mānsuēveritis
eī / eae / ea mānsuēverint
Coniūnctīvus praesēns
ego mānsuēscam
tū mānsuēscās
is / ea / id mānsuēscat
nōs mānsuēscāmus
vōs mānsuēscātis
eī / eae / ea mānsuēscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego mānsuēscerem
tū mānsuēscerēs
is / ea / id mānsuēsceret
nōs mānsuēscerēmus
vōs mānsuēscerētis
eī / eae / ea mānsuēscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego mānsuēverim
tū mānsuēverīs
is / ea / id mānsuēverit
nōs mānsuēverīmus
vōs mānsuēverītis
eī / eae / ea mānsuēverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego mānsuēvissem
tū mānsuēvissēs
is / ea / id mānsuēvisset
nōs mānsuēvissēmus
vōs mānsuēvissētis
eī / eae / ea mānsuēvissent
Imperātīvus praesēns
tū mānsuēsce
vōs mānsuēscite
Imperātīvus futūrum
tū mānsuēscitō
is / ea / id mānsuēscitō
vōs mānsuēscitōte
eī / eae / ea mānsuēscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— mānsuēscere
Īnfīnītīvus perfectum
— mānsuēvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— mānsuētūrum esse
Participium praesēns
— mānsuēscēns
Participium futūrum
— mānsuētūrus
Gerundium (genitīvus)
— mānsuēscendī
Gerundium (datīvus)
— mānsuēscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— mānsuēscendum
Gerundium (ablātīvus)
— mānsuēscendō
Supīnum (accūsātīvus)
— mānsuētum
Supīnum (ablātīvus)
— mānsuētū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego mānsuēscor
tū mānsuēsceris
is / ea / id mānsuēscitur
nōs mānsuēscimur
vōs mānsuēsciminī
eī / eae / ea mānsuēscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego mānsuēscēbar
tū mānsuēscēbāris
is / ea / id mānsuēscēbātur
nōs mānsuēscēbāmur
vōs mānsuēscēbāminī
eī / eae / ea mānsuēscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego mānsuēscar
tū mānsuēscēris
is / ea / id mānsuēscētur
nōs mānsuēscēmur
vōs mānsuēscēminī
eī / eae / ea mānsuēscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego mānsuēscar
tū mānsuēscāris
is / ea / id mānsuēscātur
nōs mānsuēscāmur
vōs mānsuēscāminī
eī / eae / ea mānsuēscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego mānsuēscerer
tū mānsuēscerēris
is / ea / id mānsuēscerētur
nōs mānsuēscerēmur
vōs mānsuēscerēminī
eī / eae / ea mānsuēscerentur
Imperātīvus praesēns
tū mānsuēscere
vōs mānsuēsciminī
Imperātīvus futūrum
tū mānsuēscitor
is / ea / id mānsuēscitor
eī / eae / ea mānsuēscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— mānsuēscī
Īnfīnītīvus perfectum
— mānsuētum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— mānsuētum īrī
Participium perfectum
— mānsuētus
Participium futūrum
— mānsuēscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary