HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← maltho — definition

Conjugation of maltho

Regular CEFR B1
[ˈmaɫ.tʰoː]

to varnish Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego malthō
tū malthās
is / ea / id malthat
nōs malthāmus
vōs malthātis
eī / eae / ea malthant
Indicātīvus imperfectum
ego malthābam
tū malthābās
is / ea / id malthābat
nōs malthābāmus
vōs malthābātis
eī / eae / ea malthābant
Indicātīvus futūrum
ego malthābō
tū malthābis
is / ea / id malthābit
nōs malthābimus
vōs malthābitis
eī / eae / ea malthābunt
Indicātīvus perfectum
ego malthāvī
tū malthāvistī
is / ea / id malthāvit
nōs malthāvimus
vōs malthāvistis
eī / eae / ea malthāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego malthāveram
tū malthāverās
is / ea / id malthāverat
nōs malthāverāmus
vōs malthāverātis
eī / eae / ea malthāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego malthāverō
tū malthāveris
is / ea / id malthāverit
nōs malthāverimus
vōs malthāveritis
eī / eae / ea malthāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego malthem
tū malthēs
is / ea / id malthet
nōs malthēmus
vōs malthētis
eī / eae / ea malthent
Coniūnctīvus imperfectum
ego malthārem
tū malthārēs
is / ea / id malthāret
nōs malthārēmus
vōs malthārētis
eī / eae / ea malthārent
Coniūnctīvus perfectum
ego malthāverim
tū malthāverīs
is / ea / id malthāverit
nōs malthāverīmus
vōs malthāverītis
eī / eae / ea malthāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego malthāvissem
tū malthāvissēs
is / ea / id malthāvisset
nōs malthāvissēmus
vōs malthāvissētis
eī / eae / ea malthāvissent
Imperātīvus praesēns
tū malthā
vōs malthāte
Imperātīvus futūrum
tū malthātō
is / ea / id malthātō
vōs malthātōte
eī / eae / ea malthantō
Īnfīnītīvus praesēns
— malthāre
Īnfīnītīvus perfectum
— malthāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— malthātūrum esse
Participium praesēns
— malthāns
Participium futūrum
— malthātūrus
Gerundium (genitīvus)
— malthandī
Gerundium (datīvus)
— malthandō
Gerundium (accūsātīvus)
— malthandum
Gerundium (ablātīvus)
— malthandō
Supīnum (accūsātīvus)
— malthātum
Supīnum (ablātīvus)
— malthātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego malthor
tū malthāris
is / ea / id malthātur
nōs malthāmur
vōs malthāminī
eī / eae / ea malthantur
Indicātīvus imperfectum
ego malthābar
tū malthābāris
is / ea / id malthābātur
nōs malthābāmur
vōs malthābāminī
eī / eae / ea malthābantur
Indicātīvus futūrum
ego malthābor
tū malthāberis
is / ea / id malthābitur
nōs malthābimur
vōs malthābiminī
eī / eae / ea malthābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego malther
tū malthēris
is / ea / id malthētur
nōs malthēmur
vōs malthēminī
eī / eae / ea malthentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego malthārer
tū malthārēris
is / ea / id malthārētur
nōs malthārēmur
vōs malthārēminī
eī / eae / ea malthārentur
Imperātīvus praesēns
tū malthāre
vōs malthāminī
Imperātīvus futūrum
tū malthātor
is / ea / id malthātor
eī / eae / ea malthantor
Īnfīnītīvus praesēns
— malthārī
Īnfīnītīvus perfectum
— malthātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— malthātum īrī
Participium perfectum
— malthātus
Participium futūrum
— malthandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary