HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← malaxo — definition

Conjugation of malaxo

Regular CEFR B1

to soften, to knead Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego malaxō
tū malaxās
is / ea / id malaxat
nōs malaxāmus
vōs malaxātis
eī / eae / ea malaxant
Indicātīvus imperfectum
ego malaxābam
tū malaxābās
is / ea / id malaxābat
nōs malaxābāmus
vōs malaxābātis
eī / eae / ea malaxābant
Indicātīvus futūrum
ego malaxābō
tū malaxābis
is / ea / id malaxābit
nōs malaxābimus
vōs malaxābitis
eī / eae / ea malaxābunt
Indicātīvus perfectum
ego malaxāvī
tū malaxāvistī
is / ea / id malaxāvit
nōs malaxāvimus
vōs malaxāvistis
eī / eae / ea malaxāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego malaxāveram
tū malaxāverās
is / ea / id malaxāverat
nōs malaxāverāmus
vōs malaxāverātis
eī / eae / ea malaxāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego malaxāverō
tū malaxāveris
is / ea / id malaxāverit
nōs malaxāverimus
vōs malaxāveritis
eī / eae / ea malaxāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego malaxem
tū malaxēs
is / ea / id malaxet
nōs malaxēmus
vōs malaxētis
eī / eae / ea malaxent
Coniūnctīvus imperfectum
ego malaxārem
tū malaxārēs
is / ea / id malaxāret
nōs malaxārēmus
vōs malaxārētis
eī / eae / ea malaxārent
Coniūnctīvus perfectum
ego malaxāverim
tū malaxāverīs
is / ea / id malaxāverit
nōs malaxāverīmus
vōs malaxāverītis
eī / eae / ea malaxāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego malaxāvissem
tū malaxāvissēs
is / ea / id malaxāvisset
nōs malaxāvissēmus
vōs malaxāvissētis
eī / eae / ea malaxāvissent
Imperātīvus praesēns
tū malaxā
vōs malaxāte
Imperātīvus futūrum
tū malaxātō
is / ea / id malaxātō
vōs malaxātōte
eī / eae / ea malaxantō
Īnfīnītīvus praesēns
— malaxāre
Īnfīnītīvus perfectum
— malaxāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— malaxātūrum esse
Participium praesēns
— malaxāns
Participium futūrum
— malaxātūrus
Gerundium (genitīvus)
— malaxandī
Gerundium (datīvus)
— malaxandō
Gerundium (accūsātīvus)
— malaxandum
Gerundium (ablātīvus)
— malaxandō
Supīnum (accūsātīvus)
— malaxātum
Supīnum (ablātīvus)
— malaxātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego malaxor
tū malaxāris
is / ea / id malaxātur
nōs malaxāmur
vōs malaxāminī
eī / eae / ea malaxantur
Indicātīvus imperfectum
ego malaxābar
tū malaxābāris
is / ea / id malaxābātur
nōs malaxābāmur
vōs malaxābāminī
eī / eae / ea malaxābantur
Indicātīvus futūrum
ego malaxābor
tū malaxāberis
is / ea / id malaxābitur
nōs malaxābimur
vōs malaxābiminī
eī / eae / ea malaxābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego malaxer
tū malaxēris
is / ea / id malaxētur
nōs malaxēmur
vōs malaxēminī
eī / eae / ea malaxentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego malaxārer
tū malaxārēris
is / ea / id malaxārētur
nōs malaxārēmur
vōs malaxārēminī
eī / eae / ea malaxārentur
Imperātīvus praesēns
tū malaxāre
vōs malaxāminī
Imperātīvus futūrum
tū malaxātor
is / ea / id malaxātor
eī / eae / ea malaxantor
Īnfīnītīvus praesēns
— malaxārī
Īnfīnītīvus perfectum
— malaxātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— malaxātum īrī
Participium perfectum
— malaxātus
Participium futūrum
— malaxandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary