HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← lachanizo — definition

Conjugation of lachanizo

Regular CEFR B2
[ɫa.kʰaˈniːz.zoː]

synonym of betizō Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego lachanīzō
tū lachanīzās
is / ea / id lachanīzat
nōs lachanīzāmus
vōs lachanīzātis
eī / eae / ea lachanīzant
Indicātīvus imperfectum
ego lachanīzābam
tū lachanīzābās
is / ea / id lachanīzābat
nōs lachanīzābāmus
vōs lachanīzābātis
eī / eae / ea lachanīzābant
Indicātīvus futūrum
ego lachanīzābō
tū lachanīzābis
is / ea / id lachanīzābit
nōs lachanīzābimus
vōs lachanīzābitis
eī / eae / ea lachanīzābunt
Indicātīvus perfectum
ego lachanīzāvī
tū lachanīzāvistī
is / ea / id lachanīzāvit
nōs lachanīzāvimus
vōs lachanīzāvistis
eī / eae / ea lachanīzāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego lachanīzāveram
tū lachanīzāverās
is / ea / id lachanīzāverat
nōs lachanīzāverāmus
vōs lachanīzāverātis
eī / eae / ea lachanīzāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego lachanīzāverō
tū lachanīzāveris
is / ea / id lachanīzāverit
nōs lachanīzāverimus
vōs lachanīzāveritis
eī / eae / ea lachanīzāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego lachanīzem
tū lachanīzēs
is / ea / id lachanīzet
nōs lachanīzēmus
vōs lachanīzētis
eī / eae / ea lachanīzent
Coniūnctīvus imperfectum
ego lachanīzārem
tū lachanīzārēs
is / ea / id lachanīzāret
nōs lachanīzārēmus
vōs lachanīzārētis
eī / eae / ea lachanīzārent
Coniūnctīvus perfectum
ego lachanīzāverim
tū lachanīzāverīs
is / ea / id lachanīzāverit
nōs lachanīzāverīmus
vōs lachanīzāverītis
eī / eae / ea lachanīzāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego lachanīzāvissem
tū lachanīzāvissēs
is / ea / id lachanīzāvisset
nōs lachanīzāvissēmus
vōs lachanīzāvissētis
eī / eae / ea lachanīzāvissent
Imperātīvus praesēns
tū lachanīzā
vōs lachanīzāte
Imperātīvus futūrum
tū lachanīzātō
is / ea / id lachanīzātō
vōs lachanīzātōte
eī / eae / ea lachanīzantō
Īnfīnītīvus praesēns
— lachanīzāre
Īnfīnītīvus perfectum
— lachanīzāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— lachanīzātūrum esse
Participium praesēns
— lachanīzāns
Participium futūrum
— lachanīzātūrus
Gerundium (genitīvus)
— lachanīzandī
Gerundium (datīvus)
— lachanīzandō
Gerundium (accūsātīvus)
— lachanīzandum
Gerundium (ablātīvus)
— lachanīzandō
Supīnum (accūsātīvus)
— lachanīzātum
Supīnum (ablātīvus)
— lachanīzātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego lachanīzor
tū lachanīzāris
is / ea / id lachanīzātur
nōs lachanīzāmur
vōs lachanīzāminī
eī / eae / ea lachanīzantur
Indicātīvus imperfectum
ego lachanīzābar
tū lachanīzābāris
is / ea / id lachanīzābātur
nōs lachanīzābāmur
vōs lachanīzābāminī
eī / eae / ea lachanīzābantur
Indicātīvus futūrum
ego lachanīzābor
tū lachanīzāberis
is / ea / id lachanīzābitur
nōs lachanīzābimur
vōs lachanīzābiminī
eī / eae / ea lachanīzābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego lachanīzer
tū lachanīzēris
is / ea / id lachanīzētur
nōs lachanīzēmur
vōs lachanīzēminī
eī / eae / ea lachanīzentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego lachanīzārer
tū lachanīzārēris
is / ea / id lachanīzārētur
nōs lachanīzārēmur
vōs lachanīzārēminī
eī / eae / ea lachanīzārentur
Imperātīvus praesēns
tū lachanīzāre
vōs lachanīzāminī
Imperātīvus futūrum
tū lachanīzātor
is / ea / id lachanīzātor
eī / eae / ea lachanīzantor
Īnfīnītīvus praesēns
— lachanīzārī
Īnfīnītīvus perfectum
— lachanīzātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— lachanīzātum īrī
Participium perfectum
— lachanīzātus
Participium futūrum
— lachanīzandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary