HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← justifico — definition

Conjugation of justifico

Regular CEFR B2
[juːsˈtɪ.fɪ.koː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego jūstificō
tū jūstificās
is / ea / id jūstificat
nōs jūstificāmus
vōs jūstificātis
eī / eae / ea jūstificant
Indicātīvus imperfectum
ego jūstificābam
tū jūstificābās
is / ea / id jūstificābat
nōs jūstificābāmus
vōs jūstificābātis
eī / eae / ea jūstificābant
Indicātīvus futūrum
ego jūstificābō
tū jūstificābis
is / ea / id jūstificābit
nōs jūstificābimus
vōs jūstificābitis
eī / eae / ea jūstificābunt
Indicātīvus perfectum
ego jūstificāvī
tū jūstificāvistī
is / ea / id jūstificāvit
nōs jūstificāvimus
vōs jūstificāvistis
eī / eae / ea jūstificāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego jūstificāveram
tū jūstificāverās
is / ea / id jūstificāverat
nōs jūstificāverāmus
vōs jūstificāverātis
eī / eae / ea jūstificāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego jūstificāverō
tū jūstificāveris
is / ea / id jūstificāverit
nōs jūstificāverimus
vōs jūstificāveritis
eī / eae / ea jūstificāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego jūstificem
tū jūstificēs
is / ea / id jūstificet
nōs jūstificēmus
vōs jūstificētis
eī / eae / ea jūstificent
Coniūnctīvus imperfectum
ego jūstificārem
tū jūstificārēs
is / ea / id jūstificāret
nōs jūstificārēmus
vōs jūstificārētis
eī / eae / ea jūstificārent
Coniūnctīvus perfectum
ego jūstificāverim
tū jūstificāverīs
is / ea / id jūstificāverit
nōs jūstificāverīmus
vōs jūstificāverītis
eī / eae / ea jūstificāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego jūstificāvissem
tū jūstificāvissēs
is / ea / id jūstificāvisset
nōs jūstificāvissēmus
vōs jūstificāvissētis
eī / eae / ea jūstificāvissent
Imperātīvus praesēns
tū jūstificā
vōs jūstificāte
Imperātīvus futūrum
tū jūstificātō
is / ea / id jūstificātō
vōs jūstificātōte
eī / eae / ea jūstificantō
Īnfīnītīvus praesēns
— jūstificāre
Īnfīnītīvus perfectum
— jūstificāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— jūstificātūrum esse
Participium praesēns
— jūstificāns
Participium futūrum
— jūstificātūrus
Gerundium (genitīvus)
— jūstificandī
Gerundium (datīvus)
— jūstificandō
Gerundium (accūsātīvus)
— jūstificandum
Gerundium (ablātīvus)
— jūstificandō
Supīnum (accūsātīvus)
— jūstificātum
Supīnum (ablātīvus)
— jūstificātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego jūstificor
tū jūstificāris
is / ea / id jūstificātur
nōs jūstificāmur
vōs jūstificāminī
eī / eae / ea jūstificantur
Indicātīvus imperfectum
ego jūstificābar
tū jūstificābāris
is / ea / id jūstificābātur
nōs jūstificābāmur
vōs jūstificābāminī
eī / eae / ea jūstificābantur
Indicātīvus futūrum
ego jūstificābor
tū jūstificāberis
is / ea / id jūstificābitur
nōs jūstificābimur
vōs jūstificābiminī
eī / eae / ea jūstificābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego jūstificer
tū jūstificēris
is / ea / id jūstificētur
nōs jūstificēmur
vōs jūstificēminī
eī / eae / ea jūstificentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego jūstificārer
tū jūstificārēris
is / ea / id jūstificārētur
nōs jūstificārēmur
vōs jūstificārēminī
eī / eae / ea jūstificārentur
Imperātīvus praesēns
tū jūstificāre
vōs jūstificāminī
Imperātīvus futūrum
tū jūstificātor
is / ea / id jūstificātor
eī / eae / ea jūstificantor
Īnfīnītīvus praesēns
— jūstificārī
Īnfīnītīvus perfectum
— jūstificātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— jūstificātum īrī
Participium perfectum
— jūstificātus
Participium futūrum
— jūstificandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary