HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← irrideo — definition

Conjugation of irrideo

Regular CEFR B1
[ɪrˈriː.de.oː]

to laugh at, mock, make fun of, ridicule; joke, jeer Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego irrīdeō
tū irrīdēs
is / ea / id irrīdet
nōs irrīdēmus
vōs irrīdētis
eī / eae / ea irrīdent
Indicātīvus imperfectum
ego irrīdēbam
tū irrīdēbās
is / ea / id irrīdēbat
nōs irrīdēbāmus
vōs irrīdēbātis
eī / eae / ea irrīdēbant
Indicātīvus futūrum
ego irrīdēbō
tū irrīdēbis
is / ea / id irrīdēbit
nōs irrīdēbimus
vōs irrīdēbitis
eī / eae / ea irrīdēbunt
Indicātīvus perfectum
ego irrīsī
tū irrīsistī
is / ea / id irrīsit
nōs irrīsimus
vōs irrīsistis
eī / eae / ea irrīsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego irrīseram
tū irrīserās
is / ea / id irrīserat
nōs irrīserāmus
vōs irrīserātis
eī / eae / ea irrīserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego irrīserō
tū irrīseris
is / ea / id irrīserit
nōs irrīserimus
vōs irrīseritis
eī / eae / ea irrīserint
Coniūnctīvus praesēns
ego irrīdeam
tū irrīdeās
is / ea / id irrīdeat
nōs irrīdeāmus
vōs irrīdeātis
eī / eae / ea irrīdeant
Coniūnctīvus imperfectum
ego irrīdērem
tū irrīdērēs
is / ea / id irrīdēret
nōs irrīdērēmus
vōs irrīdērētis
eī / eae / ea irrīdērent
Coniūnctīvus perfectum
ego irrīserim
tū irrīserīs
is / ea / id irrīserit
nōs irrīserīmus
vōs irrīserītis
eī / eae / ea irrīserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego irrīsissem
tū irrīsissēs
is / ea / id irrīsisset
nōs irrīsissēmus
vōs irrīsissētis
eī / eae / ea irrīsissent
Imperātīvus praesēns
tū irrīdē
vōs irrīdēte
Imperātīvus futūrum
tū irrīdētō
is / ea / id irrīdētō
vōs irrīdētōte
eī / eae / ea irrīdentō
Īnfīnītīvus praesēns
— irrīdēre
Īnfīnītīvus perfectum
— irrīsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— irrīsūrum esse
Participium praesēns
— irrīdēns
Participium futūrum
— irrīsūrus
Gerundium (genitīvus)
— irrīdendī
Gerundium (datīvus)
— irrīdendō
Gerundium (accūsātīvus)
— irrīdendum
Gerundium (ablātīvus)
— irrīdendō
Supīnum (accūsātīvus)
— irrīsum
Supīnum (ablātīvus)
— irrīsū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego irrīdeor
tū irrīdēris
is / ea / id irrīdētur
nōs irrīdēmur
vōs irrīdēminī
eī / eae / ea irrīdentur
Indicātīvus imperfectum
ego irrīdēbar
tū irrīdēbāris
is / ea / id irrīdēbātur
nōs irrīdēbāmur
vōs irrīdēbāminī
eī / eae / ea irrīdēbantur
Indicātīvus futūrum
ego irrīdēbor
tū irrīdēberis
is / ea / id irrīdēbitur
nōs irrīdēbimur
vōs irrīdēbiminī
eī / eae / ea irrīdēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego irrīdear
tū irrīdeāris
is / ea / id irrīdeātur
nōs irrīdeāmur
vōs irrīdeāminī
eī / eae / ea irrīdeantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego irrīdērer
tū irrīdērēris
is / ea / id irrīdērētur
nōs irrīdērēmur
vōs irrīdērēminī
eī / eae / ea irrīdērentur
Imperātīvus praesēns
tū irrīdēre
vōs irrīdēminī
Imperātīvus futūrum
tū irrīdētor
is / ea / id irrīdētor
eī / eae / ea irrīdentor
Īnfīnītīvus praesēns
— irrīdērī
Īnfīnītīvus perfectum
— irrīsum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— irrīsum īrī
Participium perfectum
— irrīsus
Participium futūrum
— irrīdendus

Practice in context

Fill in the verb in real sentences — correct answers count toward the table above.

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary