HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← insimulo — definition

Conjugation of insimulo

Regular CEFR B2
[ĩːˈsɪ.mʊ.ɫoː]

to accuse, blame, charge Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego īnsimulō
tū īnsimulās
is / ea / id īnsimulat
nōs īnsimulāmus
vōs īnsimulātis
eī / eae / ea īnsimulant
Indicātīvus imperfectum
ego īnsimulābam
tū īnsimulābās
is / ea / id īnsimulābat
nōs īnsimulābāmus
vōs īnsimulābātis
eī / eae / ea īnsimulābant
Indicātīvus futūrum
ego īnsimulābō
tū īnsimulābis
is / ea / id īnsimulābit
nōs īnsimulābimus
vōs īnsimulābitis
eī / eae / ea īnsimulābunt
Indicātīvus perfectum
ego īnsimulāvī
tū īnsimulāvistī
is / ea / id īnsimulāvit
nōs īnsimulāvimus
vōs īnsimulāvistis
eī / eae / ea īnsimulāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego īnsimulāveram
tū īnsimulāverās
is / ea / id īnsimulāverat
nōs īnsimulāverāmus
vōs īnsimulāverātis
eī / eae / ea īnsimulāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego īnsimulāverō
tū īnsimulāveris
is / ea / id īnsimulāverit
nōs īnsimulāverimus
vōs īnsimulāveritis
eī / eae / ea īnsimulāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego īnsimulem
tū īnsimulēs
is / ea / id īnsimulet
nōs īnsimulēmus
vōs īnsimulētis
eī / eae / ea īnsimulent
Coniūnctīvus imperfectum
ego īnsimulārem
tū īnsimulārēs
is / ea / id īnsimulāret
nōs īnsimulārēmus
vōs īnsimulārētis
eī / eae / ea īnsimulārent
Coniūnctīvus perfectum
ego īnsimulāverim
tū īnsimulāverīs
is / ea / id īnsimulāverit
nōs īnsimulāverīmus
vōs īnsimulāverītis
eī / eae / ea īnsimulāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego īnsimulāvissem
tū īnsimulāvissēs
is / ea / id īnsimulāvisset
nōs īnsimulāvissēmus
vōs īnsimulāvissētis
eī / eae / ea īnsimulāvissent
Imperātīvus praesēns
tū īnsimulā
vōs īnsimulāte
Imperātīvus futūrum
tū īnsimulātō
is / ea / id īnsimulātō
vōs īnsimulātōte
eī / eae / ea īnsimulantō
Īnfīnītīvus praesēns
— īnsimulāre
Īnfīnītīvus perfectum
— īnsimulāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— īnsimulātūrum esse
Participium praesēns
— īnsimulāns
Participium futūrum
— īnsimulātūrus
Gerundium (genitīvus)
— īnsimulandī
Gerundium (datīvus)
— īnsimulandō
Gerundium (accūsātīvus)
— īnsimulandum
Gerundium (ablātīvus)
— īnsimulandō
Supīnum (accūsātīvus)
— īnsimulātum
Supīnum (ablātīvus)
— īnsimulātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego īnsimulor
tū īnsimulāris
is / ea / id īnsimulātur
nōs īnsimulāmur
vōs īnsimulāminī
eī / eae / ea īnsimulantur
Indicātīvus imperfectum
ego īnsimulābar
tū īnsimulābāris
is / ea / id īnsimulābātur
nōs īnsimulābāmur
vōs īnsimulābāminī
eī / eae / ea īnsimulābantur
Indicātīvus futūrum
ego īnsimulābor
tū īnsimulāberis
is / ea / id īnsimulābitur
nōs īnsimulābimur
vōs īnsimulābiminī
eī / eae / ea īnsimulābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego īnsimuler
tū īnsimulēris
is / ea / id īnsimulētur
nōs īnsimulēmur
vōs īnsimulēminī
eī / eae / ea īnsimulentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego īnsimulārer
tū īnsimulārēris
is / ea / id īnsimulārētur
nōs īnsimulārēmur
vōs īnsimulārēminī
eī / eae / ea īnsimulārentur
Imperātīvus praesēns
tū īnsimulāre
vōs īnsimulāminī
Imperātīvus futūrum
tū īnsimulātor
is / ea / id īnsimulātor
eī / eae / ea īnsimulantor
Īnfīnītīvus praesēns
— īnsimulārī
Īnfīnītīvus perfectum
— īnsimulātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— īnsimulātum īrī
Participium perfectum
— īnsimulātus
Participium futūrum
— īnsimulandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary