HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← insibilo — definition

Conjugation of insibilo

Regular CEFR B2
[ĩːˈsiː.bɪ.ɫoː]

to whistle into, hiss through Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego īnsībilō
tū īnsībilās
is / ea / id īnsībilat
nōs īnsībilāmus
vōs īnsībilātis
eī / eae / ea īnsībilant
Indicātīvus imperfectum
ego īnsībilābam
tū īnsībilābās
is / ea / id īnsībilābat
nōs īnsībilābāmus
vōs īnsībilābātis
eī / eae / ea īnsībilābant
Indicātīvus futūrum
ego īnsībilābō
tū īnsībilābis
is / ea / id īnsībilābit
nōs īnsībilābimus
vōs īnsībilābitis
eī / eae / ea īnsībilābunt
Indicātīvus perfectum
ego īnsībilāvī
tū īnsībilāvistī
is / ea / id īnsībilāvit
nōs īnsībilāvimus
vōs īnsībilāvistis
eī / eae / ea īnsībilāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego īnsībilāveram
tū īnsībilāverās
is / ea / id īnsībilāverat
nōs īnsībilāverāmus
vōs īnsībilāverātis
eī / eae / ea īnsībilāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego īnsībilāverō
tū īnsībilāveris
is / ea / id īnsībilāverit
nōs īnsībilāverimus
vōs īnsībilāveritis
eī / eae / ea īnsībilāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego īnsībilem
tū īnsībilēs
is / ea / id īnsībilet
nōs īnsībilēmus
vōs īnsībilētis
eī / eae / ea īnsībilent
Coniūnctīvus imperfectum
ego īnsībilārem
tū īnsībilārēs
is / ea / id īnsībilāret
nōs īnsībilārēmus
vōs īnsībilārētis
eī / eae / ea īnsībilārent
Coniūnctīvus perfectum
ego īnsībilāverim
tū īnsībilāverīs
is / ea / id īnsībilāverit
nōs īnsībilāverīmus
vōs īnsībilāverītis
eī / eae / ea īnsībilāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego īnsībilāvissem
tū īnsībilāvissēs
is / ea / id īnsībilāvisset
nōs īnsībilāvissēmus
vōs īnsībilāvissētis
eī / eae / ea īnsībilāvissent
Imperātīvus praesēns
tū īnsībilā
vōs īnsībilāte
Imperātīvus futūrum
tū īnsībilātō
is / ea / id īnsībilātō
vōs īnsībilātōte
eī / eae / ea īnsībilantō
Īnfīnītīvus praesēns
— īnsībilāre
Īnfīnītīvus perfectum
— īnsībilāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— īnsībilātūrum esse
Participium praesēns
— īnsībilāns
Participium futūrum
— īnsībilātūrus
Gerundium (genitīvus)
— īnsībilandī
Gerundium (datīvus)
— īnsībilandō
Gerundium (accūsātīvus)
— īnsībilandum
Gerundium (ablātīvus)
— īnsībilandō
Supīnum (accūsātīvus)
— īnsībilātum
Supīnum (ablātīvus)
— īnsībilātū

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary