HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inmulgeo — definition

Conjugation of inmulgeo

Regular CEFR B2
[ɪmˈmʊɫ.ɡe.oː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego inmulgeō
tū inmulgēs
is / ea / id inmulget
nōs inmulgēmus
vōs inmulgētis
eī / eae / ea inmulgent
Indicātīvus imperfectum
ego inmulgēbam
tū inmulgēbās
is / ea / id inmulgēbat
nōs inmulgēbāmus
vōs inmulgēbātis
eī / eae / ea inmulgēbant
Indicātīvus futūrum
ego inmulgēbō
tū inmulgēbis
is / ea / id inmulgēbit
nōs inmulgēbimus
vōs inmulgēbitis
eī / eae / ea inmulgēbunt
Indicātīvus perfectum
ego inmulsī
tū inmulsistī
is / ea / id inmulsit
nōs inmulsimus
vōs inmulsistis
eī / eae / ea inmulsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inmulseram
tū inmulserās
is / ea / id inmulserat
nōs inmulserāmus
vōs inmulserātis
eī / eae / ea inmulserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inmulserō
tū inmulseris
is / ea / id inmulserit
nōs inmulserimus
vōs inmulseritis
eī / eae / ea inmulserint
Coniūnctīvus praesēns
ego inmulgeam
tū inmulgeās
is / ea / id inmulgeat
nōs inmulgeāmus
vōs inmulgeātis
eī / eae / ea inmulgeant
Coniūnctīvus imperfectum
ego inmulgērem
tū inmulgērēs
is / ea / id inmulgēret
nōs inmulgērēmus
vōs inmulgērētis
eī / eae / ea inmulgērent
Coniūnctīvus perfectum
ego inmulserim
tū inmulserīs
is / ea / id inmulserit
nōs inmulserīmus
vōs inmulserītis
eī / eae / ea inmulserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inmulsissem
tū inmulsissēs
is / ea / id inmulsisset
nōs inmulsissēmus
vōs inmulsissētis
eī / eae / ea inmulsissent
Imperātīvus praesēns
tū inmulgē
vōs inmulgēte
Imperātīvus futūrum
tū inmulgētō
is / ea / id inmulgētō
vōs inmulgētōte
eī / eae / ea inmulgentō
Īnfīnītīvus praesēns
— inmulgēre
Īnfīnītīvus perfectum
— inmulsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— inmulsūrum esse
Participium praesēns
— inmulgēns
Participium futūrum
— inmulsūrus
Gerundium (genitīvus)
— inmulgendī
Gerundium (datīvus)
— inmulgendō
Gerundium (accūsātīvus)
— inmulgendum
Gerundium (ablātīvus)
— inmulgendō
Supīnum (accūsātīvus)
— inmulsum
Supīnum (ablātīvus)
— inmulsū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
is / ea / id inmulgētur
eī / eae / ea inmulgentur
Indicātīvus imperfectum
is / ea / id inmulgēbātur
eī / eae / ea inmulgēbantur
Indicātīvus futūrum
is / ea / id inmulgēbitur
eī / eae / ea inmulgēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
is / ea / id inmulgeātur
eī / eae / ea inmulgeantur
Coniūnctīvus imperfectum
is / ea / id inmulgērētur
eī / eae / ea inmulgērentur
Imperātīvus futūrum
is / ea / id inmulgētor
eī / eae / ea inmulgentor
Īnfīnītīvus praesēns
— inmulgērī
Īnfīnītīvus perfectum
— inmulsum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— inmulsum īrī
Participium perfectum
— inmulsum
Participium futūrum
— inmulgendum
Indicātīvus perfectum
is / ea / id inmulsum est
eī / eae / ea inmulsa sunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
is / ea / id inmulsum erat
eī / eae / ea inmulsa erant
Indicātīvus futūrum exāctum
is / ea / id inmulsum erit
eī / eae / ea inmulsa erint
Coniūnctīvus perfectum
is / ea / id inmulsum sit
eī / eae / ea inmulsa sint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
is / ea / id inmulsum esset
eī / eae / ea inmulsa essent

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary