HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inheredito — definition

Conjugation of inheredito

Regular CEFR B2
[ɪ.neːˈreː.dɪ.toː]

to appoint an heir Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego inhērēditō
tū inhērēditās
is / ea / id inhērēditat
nōs inhērēditāmus
vōs inhērēditātis
eī / eae / ea inhērēditant
Indicātīvus imperfectum
ego inhērēditābam
tū inhērēditābās
is / ea / id inhērēditābat
nōs inhērēditābāmus
vōs inhērēditābātis
eī / eae / ea inhērēditābant
Indicātīvus futūrum
ego inhērēditābō
tū inhērēditābis
is / ea / id inhērēditābit
nōs inhērēditābimus
vōs inhērēditābitis
eī / eae / ea inhērēditābunt
Indicātīvus perfectum
ego inhērēditāvī
tū inhērēditāvistī
is / ea / id inhērēditāvit
nōs inhērēditāvimus
vōs inhērēditāvistis
eī / eae / ea inhērēditāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inhērēditāveram
tū inhērēditāverās
is / ea / id inhērēditāverat
nōs inhērēditāverāmus
vōs inhērēditāverātis
eī / eae / ea inhērēditāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inhērēditāverō
tū inhērēditāveris
is / ea / id inhērēditāverit
nōs inhērēditāverimus
vōs inhērēditāveritis
eī / eae / ea inhērēditāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego inhērēditem
tū inhērēditēs
is / ea / id inhērēditet
nōs inhērēditēmus
vōs inhērēditētis
eī / eae / ea inhērēditent
Coniūnctīvus imperfectum
ego inhērēditārem
tū inhērēditārēs
is / ea / id inhērēditāret
nōs inhērēditārēmus
vōs inhērēditārētis
eī / eae / ea inhērēditārent
Coniūnctīvus perfectum
ego inhērēditāverim
tū inhērēditāverīs
is / ea / id inhērēditāverit
nōs inhērēditāverīmus
vōs inhērēditāverītis
eī / eae / ea inhērēditāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inhērēditāvissem
tū inhērēditāvissēs
is / ea / id inhērēditāvisset
nōs inhērēditāvissēmus
vōs inhērēditāvissētis
eī / eae / ea inhērēditāvissent
Imperātīvus praesēns
tū inhērēditā
vōs inhērēditāte
Imperātīvus futūrum
tū inhērēditātō
is / ea / id inhērēditātō
vōs inhērēditātōte
eī / eae / ea inhērēditantō
Īnfīnītīvus praesēns
— inhērēditāre
Īnfīnītīvus perfectum
— inhērēditāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— inhērēditātūrum esse
Participium praesēns
— inhērēditāns
Participium futūrum
— inhērēditātūrus
Gerundium (genitīvus)
— inhērēditandī
Gerundium (datīvus)
— inhērēditandō
Gerundium (accūsātīvus)
— inhērēditandum
Gerundium (ablātīvus)
— inhērēditandō
Supīnum (accūsātīvus)
— inhērēditātum
Supīnum (ablātīvus)
— inhērēditātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego inhērēditor
tū inhērēditāris
is / ea / id inhērēditātur
nōs inhērēditāmur
vōs inhērēditāminī
eī / eae / ea inhērēditantur
Indicātīvus imperfectum
ego inhērēditābar
tū inhērēditābāris
is / ea / id inhērēditābātur
nōs inhērēditābāmur
vōs inhērēditābāminī
eī / eae / ea inhērēditābantur
Indicātīvus futūrum
ego inhērēditābor
tū inhērēditāberis
is / ea / id inhērēditābitur
nōs inhērēditābimur
vōs inhērēditābiminī
eī / eae / ea inhērēditābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego inhērēditer
tū inhērēditēris
is / ea / id inhērēditētur
nōs inhērēditēmur
vōs inhērēditēminī
eī / eae / ea inhērēditentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego inhērēditārer
tū inhērēditārēris
is / ea / id inhērēditārētur
nōs inhērēditārēmur
vōs inhērēditārēminī
eī / eae / ea inhērēditārentur
Imperātīvus praesēns
tū inhērēditāre
vōs inhērēditāminī
Imperātīvus futūrum
tū inhērēditātor
is / ea / id inhērēditātor
eī / eae / ea inhērēditantor
Īnfīnītīvus praesēns
— inhērēditārī
Īnfīnītīvus perfectum
— inhērēditātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— inhērēditātum īrī
Participium perfectum
— inhērēditātus
Participium futūrum
— inhērēditandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary