HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inhalo — definition

Conjugation of inhalo

Regular CEFR B1
[ɪˈnaː.ɫoː]

to breathe at or upon Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego inhālō
tū inhālās
is / ea / id inhālat
nōs inhālāmus
vōs inhālātis
eī / eae / ea inhālant
Indicātīvus imperfectum
ego inhālābam
tū inhālābās
is / ea / id inhālābat
nōs inhālābāmus
vōs inhālābātis
eī / eae / ea inhālābant
Indicātīvus futūrum
ego inhālābō
tū inhālābis
is / ea / id inhālābit
nōs inhālābimus
vōs inhālābitis
eī / eae / ea inhālābunt
Indicātīvus perfectum
ego inhālāvī
tū inhālāvistī
is / ea / id inhālāvit
nōs inhālāvimus
vōs inhālāvistis
eī / eae / ea inhālāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inhālāveram
tū inhālāverās
is / ea / id inhālāverat
nōs inhālāverāmus
vōs inhālāverātis
eī / eae / ea inhālāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inhālāverō
tū inhālāveris
is / ea / id inhālāverit
nōs inhālāverimus
vōs inhālāveritis
eī / eae / ea inhālāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego inhālem
tū inhālēs
is / ea / id inhālet
nōs inhālēmus
vōs inhālētis
eī / eae / ea inhālent
Coniūnctīvus imperfectum
ego inhālārem
tū inhālārēs
is / ea / id inhālāret
nōs inhālārēmus
vōs inhālārētis
eī / eae / ea inhālārent
Coniūnctīvus perfectum
ego inhālāverim
tū inhālāverīs
is / ea / id inhālāverit
nōs inhālāverīmus
vōs inhālāverītis
eī / eae / ea inhālāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inhālāvissem
tū inhālāvissēs
is / ea / id inhālāvisset
nōs inhālāvissēmus
vōs inhālāvissētis
eī / eae / ea inhālāvissent
Imperātīvus praesēns
tū inhālā
vōs inhālāte
Imperātīvus futūrum
tū inhālātō
is / ea / id inhālātō
vōs inhālātōte
eī / eae / ea inhālantō
Īnfīnītīvus praesēns
— inhālāre
Īnfīnītīvus perfectum
— inhālāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— inhālātūrum esse
Participium praesēns
— inhālāns
Participium futūrum
— inhālātūrus
Gerundium (genitīvus)
— inhālandī
Gerundium (datīvus)
— inhālandō
Gerundium (accūsātīvus)
— inhālandum
Gerundium (ablātīvus)
— inhālandō
Supīnum (accūsātīvus)
— inhālātum
Supīnum (ablātīvus)
— inhālātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego inhālor
tū inhālāris
is / ea / id inhālātur
nōs inhālāmur
vōs inhālāminī
eī / eae / ea inhālantur
Indicātīvus imperfectum
ego inhālābar
tū inhālābāris
is / ea / id inhālābātur
nōs inhālābāmur
vōs inhālābāminī
eī / eae / ea inhālābantur
Indicātīvus futūrum
ego inhālābor
tū inhālāberis
is / ea / id inhālābitur
nōs inhālābimur
vōs inhālābiminī
eī / eae / ea inhālābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego inhāler
tū inhālēris
is / ea / id inhālētur
nōs inhālēmur
vōs inhālēminī
eī / eae / ea inhālentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego inhālārer
tū inhālārēris
is / ea / id inhālārētur
nōs inhālārēmur
vōs inhālārēminī
eī / eae / ea inhālārentur
Imperātīvus praesēns
tū inhālāre
vōs inhālāminī
Imperātīvus futūrum
tū inhālātor
is / ea / id inhālātor
eī / eae / ea inhālantor
Īnfīnītīvus praesēns
— inhālārī
Īnfīnītīvus perfectum
— inhālātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— inhālātum īrī
Participium perfectum
— inhālātus
Participium futūrum
— inhālandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary