HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← ingemisco — definition

Conjugation of ingemisco

Regular CEFR B2
[ɪŋ.ɡɛˈmiːs.koː]

to (begin to) groan or moan at or over Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ingemīscō
tū ingemīscis
is / ea / id ingemīscit
nōs ingemīscimus
vōs ingemīscitis
eī / eae / ea ingemīscunt
Indicātīvus imperfectum
ego ingemīscēbam
tū ingemīscēbās
is / ea / id ingemīscēbat
nōs ingemīscēbāmus
vōs ingemīscēbātis
eī / eae / ea ingemīscēbant
Indicātīvus futūrum
ego ingemīscam
tū ingemīscēs
is / ea / id ingemīscet
nōs ingemīscēmus
vōs ingemīscētis
eī / eae / ea ingemīscent
Indicātīvus perfectum
ego ingemuī
tū ingemuistī
is / ea / id ingemuit
nōs ingemuimus
vōs ingemuistis
eī / eae / ea ingemuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ingemueram
tū ingemuerās
is / ea / id ingemuerat
nōs ingemuerāmus
vōs ingemuerātis
eī / eae / ea ingemuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ingemuerō
tū ingemueris
is / ea / id ingemuerit
nōs ingemuerimus
vōs ingemueritis
eī / eae / ea ingemuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ingemīscam
tū ingemīscās
is / ea / id ingemīscat
nōs ingemīscāmus
vōs ingemīscātis
eī / eae / ea ingemīscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ingemīscerem
tū ingemīscerēs
is / ea / id ingemīsceret
nōs ingemīscerēmus
vōs ingemīscerētis
eī / eae / ea ingemīscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego ingemuerim
tū ingemuerīs
is / ea / id ingemuerit
nōs ingemuerīmus
vōs ingemuerītis
eī / eae / ea ingemuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ingemuissem
tū ingemuissēs
is / ea / id ingemuisset
nōs ingemuissēmus
vōs ingemuissētis
eī / eae / ea ingemuissent
Imperātīvus praesēns
tū ingemīsce
vōs ingemīscite
Imperātīvus futūrum
tū ingemīscitō
is / ea / id ingemīscitō
vōs ingemīscitōte
eī / eae / ea ingemīscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ingemīscere
Īnfīnītīvus perfectum
— ingemuisse
Participium praesēns
— ingemīscēns
Gerundium (genitīvus)
— ingemīscendī
Gerundium (datīvus)
— ingemīscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ingemīscendum
Gerundium (ablātīvus)
— ingemīscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ingemīscor
tū ingemīsceris
is / ea / id ingemīscitur
nōs ingemīscimur
vōs ingemīsciminī
eī / eae / ea ingemīscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ingemīscēbar
tū ingemīscēbāris
is / ea / id ingemīscēbātur
nōs ingemīscēbāmur
vōs ingemīscēbāminī
eī / eae / ea ingemīscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ingemīscar
tū ingemīscēris
is / ea / id ingemīscētur
nōs ingemīscēmur
vōs ingemīscēminī
eī / eae / ea ingemīscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ingemīscar
tū ingemīscāris
is / ea / id ingemīscātur
nōs ingemīscāmur
vōs ingemīscāminī
eī / eae / ea ingemīscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ingemīscerer
tū ingemīscerēris
is / ea / id ingemīscerētur
nōs ingemīscerēmur
vōs ingemīscerēminī
eī / eae / ea ingemīscerentur
Imperātīvus praesēns
tū ingemīscere
vōs ingemīsciminī
Imperātīvus futūrum
tū ingemīscitor
is / ea / id ingemīscitor
eī / eae / ea ingemīscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ingemīscī
Participium futūrum
— ingemīscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary