HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← ingemesco — definition

Conjugation of ingemesco

Regular CEFR B2
[ɪŋ.ɡɛˈmeːs.koː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ingemēscō
tū ingemēscis
is / ea / id ingemēscit
nōs ingemēscimus
vōs ingemēscitis
eī / eae / ea ingemēscunt
Indicātīvus imperfectum
ego ingemēscēbam
tū ingemēscēbās
is / ea / id ingemēscēbat
nōs ingemēscēbāmus
vōs ingemēscēbātis
eī / eae / ea ingemēscēbant
Indicātīvus futūrum
ego ingemēscam
tū ingemēscēs
is / ea / id ingemēscet
nōs ingemēscēmus
vōs ingemēscētis
eī / eae / ea ingemēscent
Indicātīvus perfectum
ego ingemuī
tū ingemuistī
is / ea / id ingemuit
nōs ingemuimus
vōs ingemuistis
eī / eae / ea ingemuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ingemueram
tū ingemuerās
is / ea / id ingemuerat
nōs ingemuerāmus
vōs ingemuerātis
eī / eae / ea ingemuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ingemuerō
tū ingemueris
is / ea / id ingemuerit
nōs ingemuerimus
vōs ingemueritis
eī / eae / ea ingemuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ingemēscam
tū ingemēscās
is / ea / id ingemēscat
nōs ingemēscāmus
vōs ingemēscātis
eī / eae / ea ingemēscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ingemēscerem
tū ingemēscerēs
is / ea / id ingemēsceret
nōs ingemēscerēmus
vōs ingemēscerētis
eī / eae / ea ingemēscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego ingemuerim
tū ingemuerīs
is / ea / id ingemuerit
nōs ingemuerīmus
vōs ingemuerītis
eī / eae / ea ingemuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ingemuissem
tū ingemuissēs
is / ea / id ingemuisset
nōs ingemuissēmus
vōs ingemuissētis
eī / eae / ea ingemuissent
Imperātīvus praesēns
tū ingemēsce
vōs ingemēscite
Imperātīvus futūrum
tū ingemēscitō
is / ea / id ingemēscitō
vōs ingemēscitōte
eī / eae / ea ingemēscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ingemēscere
Īnfīnītīvus perfectum
— ingemuisse
Participium praesēns
— ingemēscēns
Gerundium (genitīvus)
— ingemēscendī
Gerundium (datīvus)
— ingemēscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ingemēscendum
Gerundium (ablātīvus)
— ingemēscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ingemēscor
tū ingemēsceris
is / ea / id ingemēscitur
nōs ingemēscimur
vōs ingemēsciminī
eī / eae / ea ingemēscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ingemēscēbar
tū ingemēscēbāris
is / ea / id ingemēscēbātur
nōs ingemēscēbāmur
vōs ingemēscēbāminī
eī / eae / ea ingemēscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ingemēscar
tū ingemēscēris
is / ea / id ingemēscētur
nōs ingemēscēmur
vōs ingemēscēminī
eī / eae / ea ingemēscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ingemēscar
tū ingemēscāris
is / ea / id ingemēscātur
nōs ingemēscāmur
vōs ingemēscāminī
eī / eae / ea ingemēscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ingemēscerer
tū ingemēscerēris
is / ea / id ingemēscerētur
nōs ingemēscerēmur
vōs ingemēscerēminī
eī / eae / ea ingemēscerentur
Imperātīvus praesēns
tū ingemēscere
vōs ingemēsciminī
Imperātīvus futūrum
tū ingemēscitor
is / ea / id ingemēscitor
eī / eae / ea ingemēscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ingemēscī
Participium futūrum
— ingemēscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary