HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← infigo — definition

Conjugation of infigo

Regular CEFR B1
[ĩːˈfiː.ɡoː]

to fasten, fix, implant Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego īnfīgō
tū īnfīgis
is / ea / id īnfīgit
nōs īnfīgimus
vōs īnfīgitis
eī / eae / ea īnfīgunt
Indicātīvus imperfectum
ego īnfīgēbam
tū īnfīgēbās
is / ea / id īnfīgēbat
nōs īnfīgēbāmus
vōs īnfīgēbātis
eī / eae / ea īnfīgēbant
Indicātīvus futūrum
ego īnfīgam
tū īnfīgēs
is / ea / id īnfīget
nōs īnfīgēmus
vōs īnfīgētis
eī / eae / ea īnfīgent
Indicātīvus perfectum
ego īnfīxī
tū īnfīxistī
is / ea / id īnfīxit
nōs īnfīximus
vōs īnfīxistis
eī / eae / ea īnfīxērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego īnfīxeram
tū īnfīxerās
is / ea / id īnfīxerat
nōs īnfīxerāmus
vōs īnfīxerātis
eī / eae / ea īnfīxerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego īnfīxerō
tū īnfīxeris
is / ea / id īnfīxerit
nōs īnfīxerimus
vōs īnfīxeritis
eī / eae / ea īnfīxerint
Coniūnctīvus praesēns
ego īnfīgam
tū īnfīgās
is / ea / id īnfīgat
nōs īnfīgāmus
vōs īnfīgātis
eī / eae / ea īnfīgant
Coniūnctīvus imperfectum
ego īnfīgerem
tū īnfīgerēs
is / ea / id īnfīgeret
nōs īnfīgerēmus
vōs īnfīgerētis
eī / eae / ea īnfīgerent
Coniūnctīvus perfectum
ego īnfīxerim
tū īnfīxerīs
is / ea / id īnfīxerit
nōs īnfīxerīmus
vōs īnfīxerītis
eī / eae / ea īnfīxerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego īnfīxissem
tū īnfīxissēs
is / ea / id īnfīxisset
nōs īnfīxissēmus
vōs īnfīxissētis
eī / eae / ea īnfīxissent
Imperātīvus praesēns
tū īnfīge
vōs īnfīgite
Imperātīvus futūrum
tū īnfīgitō
is / ea / id īnfīgitō
vōs īnfīgitōte
eī / eae / ea īnfīguntō
Īnfīnītīvus praesēns
— īnfīgere
Īnfīnītīvus perfectum
— īnfīxisse
Īnfīnītīvus futūrum
— īnfīxūrum esse
Participium praesēns
— īnfīgēns
Participium futūrum
— īnfīxūrus
Gerundium (genitīvus)
— īnfīgendī
Gerundium (datīvus)
— īnfīgendō
Gerundium (accūsātīvus)
— īnfīgendum
Gerundium (ablātīvus)
— īnfīgendō
Supīnum (accūsātīvus)
— īnfīxum
Supīnum (ablātīvus)
— īnfīxū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego īnfīgor
tū īnfīgeris
is / ea / id īnfīgitur
nōs īnfīgimur
vōs īnfīgiminī
eī / eae / ea īnfīguntur
Indicātīvus imperfectum
ego īnfīgēbar
tū īnfīgēbāris
is / ea / id īnfīgēbātur
nōs īnfīgēbāmur
vōs īnfīgēbāminī
eī / eae / ea īnfīgēbantur
Indicātīvus futūrum
ego īnfīgar
tū īnfīgēris
is / ea / id īnfīgētur
nōs īnfīgēmur
vōs īnfīgēminī
eī / eae / ea īnfīgentur
Coniūnctīvus praesēns
ego īnfīgar
tū īnfīgāris
is / ea / id īnfīgātur
nōs īnfīgāmur
vōs īnfīgāminī
eī / eae / ea īnfīgantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego īnfīgerer
tū īnfīgerēris
is / ea / id īnfīgerētur
nōs īnfīgerēmur
vōs īnfīgerēminī
eī / eae / ea īnfīgerentur
Imperātīvus praesēns
tū īnfīgere
vōs īnfīgiminī
Imperātīvus futūrum
tū īnfīgitor
is / ea / id īnfīgitor
eī / eae / ea īnfīguntor
Īnfīnītīvus praesēns
— īnfīgī
Īnfīnītīvus perfectum
— īnfīxum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— īnfīxum īrī
Participium perfectum
— īnfīxus
Participium futūrum
— īnfīgendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary