HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inesco — definition

Conjugation of inesco

Regular CEFR B1
[ɪˈneːs.koː]

Equivalent to 'Bait': Any substance, especially food, used in catching fish, or other animals, by alluring them to a hook, snare, trap, or net. Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego inēscō
tū inēscās
is / ea / id inēscat
nōs inēscāmus
vōs inēscātis
eī / eae / ea inēscant
Indicātīvus imperfectum
ego inēscābam
tū inēscābās
is / ea / id inēscābat
nōs inēscābāmus
vōs inēscābātis
eī / eae / ea inēscābant
Indicātīvus futūrum
ego inēscābō
tū inēscābis
is / ea / id inēscābit
nōs inēscābimus
vōs inēscābitis
eī / eae / ea inēscābunt
Indicātīvus perfectum
ego inēscāvī
tū inēscāvistī
is / ea / id inēscāvit
nōs inēscāvimus
vōs inēscāvistis
eī / eae / ea inēscāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inēscāveram
tū inēscāverās
is / ea / id inēscāverat
nōs inēscāverāmus
vōs inēscāverātis
eī / eae / ea inēscāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inēscāverō
tū inēscāveris
is / ea / id inēscāverit
nōs inēscāverimus
vōs inēscāveritis
eī / eae / ea inēscāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego inēscem
tū inēscēs
is / ea / id inēscet
nōs inēscēmus
vōs inēscētis
eī / eae / ea inēscent
Coniūnctīvus imperfectum
ego inēscārem
tū inēscārēs
is / ea / id inēscāret
nōs inēscārēmus
vōs inēscārētis
eī / eae / ea inēscārent
Coniūnctīvus perfectum
ego inēscāverim
tū inēscāverīs
is / ea / id inēscāverit
nōs inēscāverīmus
vōs inēscāverītis
eī / eae / ea inēscāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inēscāvissem
tū inēscāvissēs
is / ea / id inēscāvisset
nōs inēscāvissēmus
vōs inēscāvissētis
eī / eae / ea inēscāvissent
Imperātīvus praesēns
tū inēscā
vōs inēscāte
Imperātīvus futūrum
tū inēscātō
is / ea / id inēscātō
vōs inēscātōte
eī / eae / ea inēscantō
Īnfīnītīvus praesēns
— inēscāre
Īnfīnītīvus perfectum
— inēscāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— inēscātūrum esse
Participium praesēns
— inēscāns
Participium futūrum
— inēscātūrus
Gerundium (genitīvus)
— inēscandī
Gerundium (datīvus)
— inēscandō
Gerundium (accūsātīvus)
— inēscandum
Gerundium (ablātīvus)
— inēscandō
Supīnum (accūsātīvus)
— inēscātum
Supīnum (ablātīvus)
— inēscātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego inēscor
tū inēscāris
is / ea / id inēscātur
nōs inēscāmur
vōs inēscāminī
eī / eae / ea inēscantur
Indicātīvus imperfectum
ego inēscābar
tū inēscābāris
is / ea / id inēscābātur
nōs inēscābāmur
vōs inēscābāminī
eī / eae / ea inēscābantur
Indicātīvus futūrum
ego inēscābor
tū inēscāberis
is / ea / id inēscābitur
nōs inēscābimur
vōs inēscābiminī
eī / eae / ea inēscābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego inēscer
tū inēscēris
is / ea / id inēscētur
nōs inēscēmur
vōs inēscēminī
eī / eae / ea inēscentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego inēscārer
tū inēscārēris
is / ea / id inēscārētur
nōs inēscārēmur
vōs inēscārēminī
eī / eae / ea inēscārentur
Imperātīvus praesēns
tū inēscāre
vōs inēscāminī
Imperātīvus futūrum
tū inēscātor
is / ea / id inēscātor
eī / eae / ea inēscantor
Īnfīnītīvus praesēns
— inēscārī
Īnfīnītīvus perfectum
— inēscātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— inēscātum īrī
Participium perfectum
— inēscātus
Participium futūrum
— inēscandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary