HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inauro — definition

Conjugation of inauro

Regular CEFR B1
[ɪˈnau̯.roː]

to gild, overlay with gold Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego inaurō
tū inaurās
is / ea / id inaurat
nōs inaurāmus
vōs inaurātis
eī / eae / ea inaurant
Indicātīvus imperfectum
ego inaurābam
tū inaurābās
is / ea / id inaurābat
nōs inaurābāmus
vōs inaurābātis
eī / eae / ea inaurābant
Indicātīvus futūrum
ego inaurābō
tū inaurābis
is / ea / id inaurābit
nōs inaurābimus
vōs inaurābitis
eī / eae / ea inaurābunt
Indicātīvus perfectum
ego inaurāvī
tū inaurāvistī
is / ea / id inaurāvit
nōs inaurāvimus
vōs inaurāvistis
eī / eae / ea inaurāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inaurāveram
tū inaurāverās
is / ea / id inaurāverat
nōs inaurāverāmus
vōs inaurāverātis
eī / eae / ea inaurāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inaurāverō
tū inaurāveris
is / ea / id inaurāverit
nōs inaurāverimus
vōs inaurāveritis
eī / eae / ea inaurāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego inaurem
tū inaurēs
is / ea / id inauret
nōs inaurēmus
vōs inaurētis
eī / eae / ea inaurent
Coniūnctīvus imperfectum
ego inaurārem
tū inaurārēs
is / ea / id inaurāret
nōs inaurārēmus
vōs inaurārētis
eī / eae / ea inaurārent
Coniūnctīvus perfectum
ego inaurāverim
tū inaurāverīs
is / ea / id inaurāverit
nōs inaurāverīmus
vōs inaurāverītis
eī / eae / ea inaurāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inaurāvissem
tū inaurāvissēs
is / ea / id inaurāvisset
nōs inaurāvissēmus
vōs inaurāvissētis
eī / eae / ea inaurāvissent
Imperātīvus praesēns
tū inaurā
vōs inaurāte
Imperātīvus futūrum
tū inaurātō
is / ea / id inaurātō
vōs inaurātōte
eī / eae / ea inaurantō
Īnfīnītīvus praesēns
— inaurāre
Īnfīnītīvus perfectum
— inaurāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— inaurātūrum esse
Participium praesēns
— inaurāns
Participium futūrum
— inaurātūrus
Gerundium (genitīvus)
— inaurandī
Gerundium (datīvus)
— inaurandō
Gerundium (accūsātīvus)
— inaurandum
Gerundium (ablātīvus)
— inaurandō
Supīnum (accūsātīvus)
— inaurātum
Supīnum (ablātīvus)
— inaurātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego inauror
tū inaurāris
is / ea / id inaurātur
nōs inaurāmur
vōs inaurāminī
eī / eae / ea inaurantur
Indicātīvus imperfectum
ego inaurābar
tū inaurābāris
is / ea / id inaurābātur
nōs inaurābāmur
vōs inaurābāminī
eī / eae / ea inaurābantur
Indicātīvus futūrum
ego inaurābor
tū inaurāberis
is / ea / id inaurābitur
nōs inaurābimur
vōs inaurābiminī
eī / eae / ea inaurābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego inaurer
tū inaurēris
is / ea / id inaurētur
nōs inaurēmur
vōs inaurēminī
eī / eae / ea inaurentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego inaurārer
tū inaurārēris
is / ea / id inaurārētur
nōs inaurārēmur
vōs inaurārēminī
eī / eae / ea inaurārentur
Imperātīvus praesēns
tū inaurāre
vōs inaurāminī
Imperātīvus futūrum
tū inaurātor
is / ea / id inaurātor
eī / eae / ea inaurantor
Īnfīnītīvus praesēns
— inaurārī
Īnfīnītīvus perfectum
— inaurātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— inaurātum īrī
Participium perfectum
— inaurātus
Participium futūrum
— inaurandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary