HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inardesco — definition

Conjugation of inardesco

Regular CEFR B2
[ɪ.naːrˈdeːs.koː]

to kindle, catch fire, burn, glow Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego inārdēscō
tū inārdēscis
is / ea / id inārdēscit
nōs inārdēscimus
vōs inārdēscitis
eī / eae / ea inārdēscunt
Indicātīvus imperfectum
ego inārdēscēbam
tū inārdēscēbās
is / ea / id inārdēscēbat
nōs inārdēscēbāmus
vōs inārdēscēbātis
eī / eae / ea inārdēscēbant
Indicātīvus futūrum
ego inārdēscam
tū inārdēscēs
is / ea / id inārdēscet
nōs inārdēscēmus
vōs inārdēscētis
eī / eae / ea inārdēscent
Indicātīvus perfectum
ego inārsī
tū inārsistī
is / ea / id inārsit
nōs inārsimus
vōs inārsistis
eī / eae / ea inārsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inārseram
tū inārserās
is / ea / id inārserat
nōs inārserāmus
vōs inārserātis
eī / eae / ea inārserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inārserō
tū inārseris
is / ea / id inārserit
nōs inārserimus
vōs inārseritis
eī / eae / ea inārserint
Coniūnctīvus praesēns
ego inārdēscam
tū inārdēscās
is / ea / id inārdēscat
nōs inārdēscāmus
vōs inārdēscātis
eī / eae / ea inārdēscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego inārdēscerem
tū inārdēscerēs
is / ea / id inārdēsceret
nōs inārdēscerēmus
vōs inārdēscerētis
eī / eae / ea inārdēscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego inārserim
tū inārserīs
is / ea / id inārserit
nōs inārserīmus
vōs inārserītis
eī / eae / ea inārserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inārsissem
tū inārsissēs
is / ea / id inārsisset
nōs inārsissēmus
vōs inārsissētis
eī / eae / ea inārsissent
Imperātīvus praesēns
tū inārdēsce
vōs inārdēscite
Imperātīvus futūrum
tū inārdēscitō
is / ea / id inārdēscitō
vōs inārdēscitōte
eī / eae / ea inārdēscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— inārdēscere
Īnfīnītīvus perfectum
— inārsisse
Participium praesēns
— inārdēscēns
Gerundium (genitīvus)
— inārdēscendī
Gerundium (datīvus)
— inārdēscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— inārdēscendum
Gerundium (ablātīvus)
— inārdēscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego inārdēscor
tū inārdēsceris
is / ea / id inārdēscitur
nōs inārdēscimur
vōs inārdēsciminī
eī / eae / ea inārdēscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego inārdēscēbar
tū inārdēscēbāris
is / ea / id inārdēscēbātur
nōs inārdēscēbāmur
vōs inārdēscēbāminī
eī / eae / ea inārdēscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego inārdēscar
tū inārdēscēris
is / ea / id inārdēscētur
nōs inārdēscēmur
vōs inārdēscēminī
eī / eae / ea inārdēscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego inārdēscar
tū inārdēscāris
is / ea / id inārdēscātur
nōs inārdēscāmur
vōs inārdēscāminī
eī / eae / ea inārdēscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego inārdēscerer
tū inārdēscerēris
is / ea / id inārdēscerētur
nōs inārdēscerēmur
vōs inārdēscerēminī
eī / eae / ea inārdēscerentur
Imperātīvus praesēns
tū inārdēscere
vōs inārdēsciminī
Imperātīvus futūrum
tū inārdēscitor
is / ea / id inārdēscitor
eī / eae / ea inārdēscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— inārdēscī
Participium futūrum
— inārdēscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary