HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← inanio — definition

Conjugation of inanio

Regular CEFR B1
[ɪˈnaː.ni.oː]

to empty (out) or evacuate Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ināniō
tū inānīs
is / ea / id inānit
nōs inānīmus
vōs inānītis
eī / eae / ea ināniunt
Indicātīvus imperfectum
ego ināniēbam
tū ināniēbās
is / ea / id ināniēbat
nōs ināniēbāmus
vōs ināniēbātis
eī / eae / ea ināniēbant
Indicātīvus futūrum
ego ināniam
tū ināniēs
is / ea / id ināniet
nōs ināniēmus
vōs ināniētis
eī / eae / ea inānient
Indicātīvus perfectum
ego inānīvī
tū inānīvistī
is / ea / id inānīvit
nōs inānīvimus
vōs inānīvistis
eī / eae / ea inānīvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego inānīveram
tū inānīverās
is / ea / id inānīverat
nōs inānīverāmus
vōs inānīverātis
eī / eae / ea inānīverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego inānīverō
tū inānīveris
is / ea / id inānīverit
nōs inānīverimus
vōs inānīveritis
eī / eae / ea inānīverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ināniam
tū ināniās
is / ea / id ināniat
nōs ināniāmus
vōs ināniātis
eī / eae / ea ināniant
Coniūnctīvus imperfectum
ego inānīrem
tū inānīrēs
is / ea / id inānīret
nōs inānīrēmus
vōs inānīrētis
eī / eae / ea inānīrent
Coniūnctīvus perfectum
ego inānīverim
tū inānīverīs
is / ea / id inānīverit
nōs inānīverīmus
vōs inānīverītis
eī / eae / ea inānīverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego inānīvissem
tū inānīvissēs
is / ea / id inānīvisset
nōs inānīvissēmus
vōs inānīvissētis
eī / eae / ea inānīvissent
Imperātīvus praesēns
tū inānī
vōs inānīte
Imperātīvus futūrum
tū inānītō
is / ea / id inānītō
vōs inānītōte
eī / eae / ea ināniuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— inānīre
Īnfīnītīvus perfectum
— inānīvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— inānītūrum esse
Participium praesēns
— ināniēns
Participium futūrum
— inānītūrus
Gerundium (genitīvus)
— ināniendī
Gerundium (datīvus)
— ināniendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ināniendum
Gerundium (ablātīvus)
— ināniendō
Supīnum (accūsātīvus)
— inānītum
Supīnum (ablātīvus)
— inānītū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego inānior
tū inānīris
is / ea / id inānītur
nōs inānīmur
vōs inānīminī
eī / eae / ea ināniuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ināniēbar
tū ināniēbāris
is / ea / id ināniēbātur
nōs ināniēbāmur
vōs ināniēbāminī
eī / eae / ea ināniēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ināniar
tū ināniēris
is / ea / id ināniētur
nōs ināniēmur
vōs ināniēminī
eī / eae / ea inānientur
Coniūnctīvus praesēns
ego ināniar
tū ināniāris
is / ea / id ināniātur
nōs ināniāmur
vōs ināniāminī
eī / eae / ea ināniantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego inānīrer
tū inānīrēris
is / ea / id inānīrētur
nōs inānīrēmur
vōs inānīrēminī
eī / eae / ea inānīrentur
Imperātīvus praesēns
tū inānīre
vōs inānīminī
Imperātīvus futūrum
tū inānītor
is / ea / id inānītor
eī / eae / ea ināniuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— inānīrī
Īnfīnītīvus perfectum
— inānītum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— inānītum īrī
Participium perfectum
— inānītus
Participium futūrum
— ināniendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary