HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← impermisceo — definition

Conjugation of impermisceo

Regular CEFR C1
[ɪm.pɛrˈmɪs.ke.oː]

to admix Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego impermisceō
tū impermiscēs
is / ea / id impermiscet
nōs impermiscēmus
vōs impermiscētis
eī / eae / ea impermiscent
Indicātīvus imperfectum
ego impermiscēbam
tū impermiscēbās
is / ea / id impermiscēbat
nōs impermiscēbāmus
vōs impermiscēbātis
eī / eae / ea impermiscēbant
Indicātīvus futūrum
ego impermiscēbō
tū impermiscēbis
is / ea / id impermiscēbit
nōs impermiscēbimus
vōs impermiscēbitis
eī / eae / ea impermiscēbunt
Indicātīvus perfectum
ego impermiscuī
tū impermiscuistī
is / ea / id impermiscuit
nōs impermiscuimus
vōs impermiscuistis
eī / eae / ea impermiscuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego impermiscueram
tū impermiscuerās
is / ea / id impermiscuerat
nōs impermiscuerāmus
vōs impermiscuerātis
eī / eae / ea impermiscuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego impermiscuerō
tū impermiscueris
is / ea / id impermiscuerit
nōs impermiscuerimus
vōs impermiscueritis
eī / eae / ea impermiscuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego impermisceam
tū impermisceās
is / ea / id impermisceat
nōs impermisceāmus
vōs impermisceātis
eī / eae / ea impermisceant
Coniūnctīvus imperfectum
ego impermiscērem
tū impermiscērēs
is / ea / id impermiscēret
nōs impermiscērēmus
vōs impermiscērētis
eī / eae / ea impermiscērent
Coniūnctīvus perfectum
ego impermiscuerim
tū impermiscuerīs
is / ea / id impermiscuerit
nōs impermiscuerīmus
vōs impermiscuerītis
eī / eae / ea impermiscuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego impermiscuissem
tū impermiscuissēs
is / ea / id impermiscuisset
nōs impermiscuissēmus
vōs impermiscuissētis
eī / eae / ea impermiscuissent
Imperātīvus praesēns
tū impermiscē
vōs impermiscēte
Imperātīvus futūrum
tū impermiscētō
is / ea / id impermiscētō
vōs impermiscētōte
eī / eae / ea impermiscentō
Īnfīnītīvus praesēns
— impermiscēre
Īnfīnītīvus perfectum
— impermiscuisse
Īnfīnītīvus futūrum
— impermixtūrum esse
Participium praesēns
— impermiscēns
Participium futūrum
— impermixtūrus
Gerundium (genitīvus)
— impermiscendī
Gerundium (datīvus)
— impermiscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— impermiscendum
Gerundium (ablātīvus)
— impermiscendō
Supīnum (accūsātīvus)
— impermixtum
Supīnum (ablātīvus)
— impermixtū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego impermisceor
tū impermiscēris
is / ea / id impermiscētur
nōs impermiscēmur
vōs impermiscēminī
eī / eae / ea impermiscentur
Indicātīvus imperfectum
ego impermiscēbar
tū impermiscēbāris
is / ea / id impermiscēbātur
nōs impermiscēbāmur
vōs impermiscēbāminī
eī / eae / ea impermiscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego impermiscēbor
tū impermiscēberis
is / ea / id impermiscēbitur
nōs impermiscēbimur
vōs impermiscēbiminī
eī / eae / ea impermiscēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego impermiscear
tū impermisceāris
is / ea / id impermisceātur
nōs impermisceāmur
vōs impermisceāminī
eī / eae / ea impermisceantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego impermiscērer
tū impermiscērēris
is / ea / id impermiscērētur
nōs impermiscērēmur
vōs impermiscērēminī
eī / eae / ea impermiscērentur
Imperātīvus praesēns
tū impermiscēre
vōs impermiscēminī
Imperātīvus futūrum
tū impermiscētor
is / ea / id impermiscētor
eī / eae / ea impermiscentor
Īnfīnītīvus praesēns
— impermiscērī
Īnfīnītīvus perfectum
— impermixtum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— impermixtum īrī
Participium perfectum
— impermixtus
Participium futūrum
— impermiscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary